Menu

Sokołowsko miastem Kieślowskiego?

Gmina uchonorowała Krzysztofa Kieślowskiego. Decyzją mieroszowskich radnych, reżyser został Honorowym Obywatelem Gminy Mieroszów. W Sokołowsku trwa właśnie 10. Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski - zobacz program. 

Sokołowsko miastem Kieślowskiego?

W centrum Sokołowska znajdziemy już skwer im. Krzysztofa Kieślowskiego. Skwer symbolizują trzy kolory - niebieski, czerwony i biały, nawiązujące do filmowej trylogii  Kieślowskiego. 

Z kolei w Mieroszowie (gdzie Krzysztof Kieślowski chodził do szkoły) znajdziemy ulicę Krzysztofa Kieślowskiego. 

Mieroszowcy radni zdecydowali o pośmiertnym nadaniu Kieślowskiemu tytułu Honorowego Obywatela Gminy Mieroszów. Głosowano jednogłośnie - 12 obecnych na sali radnych było ZA. 

Krzysztof Kieślowski mieszkał w Sokołowsku w dzieciństwie, zaledwie kilka lat. Stało się to za sprawą jego ojca, który był człowiekiem słabego zdrowia i zdecydował, że wyjadą właśnie do sanatorium w Sokołowsku. Krzysztof chodził do szkoły w Mieroszowie. Kieślowscy mieszkali w kamienicy przy ul. Głównej.  Sokołowsko zapadło reżyserowi w pamięci za sprawą kina, gdzie wraz z kolegami podglądał projekcje filmowe.

W Sokołowsku trwa 10. Festiwal Filmowy Hommage à Kieślowski  - program festiwalu znajdziesz TUTAJ.

 

 

 adm
foto: użyczone Fundacja InSitu
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kulawy (30 lipca 2021 22:27)
Honorowy Obywatel Gminy Mieroszow,coz za zaszczyt az inni wielcy by chcieli.Caly swiat sie cieszy i o tym pisze chachacha....
Daniel (30 lipca 2021 22:25)
Masakra jak sie podniecaja w kolko,rezyser jak wielu innych-w sumie nic szczegolnego a pieja z zachwytu co miesiac jak by sraczke mieli.Co do Sokolowska to juz lepiej sie nie wypowiadac :(
Ania zębatka (29 lipca 2021 21:15)
Cytuję użytkownika: Lola
Co za debil to napisał. Do podstawówki baranie. Honor a nie chonor. Uhonorować a nie uchonorowac. Po raz kolejny wstyd
Tylko bes takich mi epitetuf. To nasz wyborca, dostaje pincet złotych?
Lola (29 lipca 2021 15:55)
Co za debil to napisał. Do podstawówki baranie. Honor a nie chonor. Uhonorować a nie uchonorowac. Po raz kolejny wstyd

Dodaj komentarz

Kieślowski  |   Sokołowsko  |   Mieroszów  |   Honorowy Obywatel  |  

Szlak Dzika w Gminie Mieroszów

Pijana pracownica w Urzędzie Miasta. Miała ponad 3 promile

Festiwal Dzika i Dziczyzny i Dożynki w Mieroszowie (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij