Tona darów dla schroniska od hrabianki von Hochberg

Potomkini księżnej Daisy wspiera wałbrzyskie schronisko dla bezdomnych zwierząt. Kolejny raz podarowała placówce przydatne akcesoria, karmę i lekarstwa. W wypakowanym po brzegi busie zmieściła się tona darów.

Hrabianka Felicitas von Hochberg, prawnuczka księżnej Daisy i księcia Jana Henryka XV często odwiedza nasze miasto. Kilka lat temu podczas jednej z wizyt postanowiła, że regularnie wspierać będzie tutejsze schronisko dla zwierząt. Nawet w ubiegłym roku, gdy pandemiczny lockdown nie pozwalał swobodnie podróżować, przysłała transport z darami.
 
- Nie mogliśmy przyjechać, bo koronawirus rozprzestrzeniał się na świecie, więc wysłaliśmy busy z darami. Teraz jestem tu drugi raz osobiście i cieszę się, że mogłam wrócić - mówi Felicitas von Hochberg.
 
 
Wsparcie dla wałbrzyskiego schroniska wynika z faktu, że hrabianka bardzo dobrze czuje się w naszym mieście i jest z nim związana poprzez swoją rodzinę, która dawniej panowała na tych ziemiach. Poza tym ma wiele empatii i kocha pomagać zwierzętom.
 
- Wielkim przywilejem w naszym świecie jest możliwość wolnego wypowiadania się, także w imieniu stworzeń, które mówić nie potrafią. Dla mnie jest niezwykle ważne, że mogę im pomagać i przemawiać za nich. Chcę też, by ludzie zrozumieli, że nie muszą kupować zwierząt, tylko powinni je adoptować - dodaje Felicitas von Hochberg.
 
 
Administratorzy schroniska są bardzo wdzięczni za otrzymane dary, a także za przesłanie, które towarzyszy każdej wizycie.
 
- Z jednej strony otrzymujemy wiele bardzo potrzebnych darów, dobrej jakości karmę, transportery, leki czy środki przeciwko pchłom i kleszczom. Dary to jednak nie wszystko. Ważne jest dla nas to, że ktoś o nas za granicą pamięta, mówi się o nas, a schronisko pojawia się w przekazach medialnych, bo zależy nam, by docierać do ludzi i mówić, że są takie miejsca jak schronisko w Wałbrzychu, gdzie można zaadoptować zwierzę, psa czy kota - mówi kierownik schroniska Michał Niewiadomski.
 
 
Przekazane dziś dary są wspólnym prezentem hrabianki i jej przyjaciółki, która w Szwajcarii prowadzi swoje schronisko. W wałbrzyskiej placówce przebywa obecnie ponad 70 psów i 40 kotów.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno