Menu

Turniej pływacki w Głuszycy

Powiatowy Turniej Pływacki 2021 na głuszyckim obiekcie kąpielowym już za nami. Gratulacje dla wszystkich zawodników, a szczególnie dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wielkie brawa dla wszystkich za sportową postawę i moc pozytywnych emocji. 

Turniej pływacki w Głuszycy
W turnieju wzięło udział ponad 30 młodych zawodników, którzy zostali podzieleni na trzy kategorie wiekowe. Grupa młodsza i średnia dziewcząt i chłopców miała do pokonania dystans 25-metrowy, natomiast najstarsi musieli przepłynąć 50 metrów. Na najszybszych pływaków w danej kategorii czekały nagrody, medale i dyplomy ufundowane przez Powiat Wałbrzyski i Gminę Głuszyca. Nad sprawnością przebiegu zawodów czuwali ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratowniczego w Wałbrzychu. W turnieju i dekoracji uczestniczył Marek Masiuk, członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego. 
 
 
Wśród dziewcząt zwyciężyły: Kalina Pokorska (grupa najmłodsza), Julia Sławik (grupa średnia) i Maria Kuźma (grupa najstarsza). Najszybciej wśród chłopców popłynęli: Victor Willems (grupa najmłodsza), Karol Telicki (grupa średnia) i Łukasz Kastner (grupa najstarsza). Srebrne medale i drugie miejsca zdobyli: Sara Ciura, Magdalena Jelewska, Amelia Molska oraz Kacper Różycki, Szymon Żołnieruk i Jan Brzozowski. Brąz i trzecie miejsce wywalczyli: Lena Rzeczkowska, Klara Terlikowska, Malika Mwaura, Antoni Kuźma, Michał Wojtaczka, Alan Jaremenko. 
 
Dla zawodników, którzy nie znaleźli się na podium, przygotowano pamiątkowe dyplomy i drobne upominki. Organizatorzy zadbali także o słodki poczęstunek.
 
 
 
- Serdeczne podziękowania za współorganizację dla Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego i dla Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego reprezentowanego na turnieju przez Marka Masiuka oraz dla Burmistrza Głuszycy Romana Głoda. Podziękowania dla ratowników WOPR, a przede wszystkim dla wszystkich młodych pływaków i licznego grona kibiców - podsumowuje Sabina Jelewska, dyrektor Centrum Kultury-Miejskiej Biblioteki Publicznej w Głuszycy, organizator wydarzenia. 
 
 
opr.plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Głuszyca  |   pływacy  |   pływanie  |   basen  |   zawody  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij