Menu

91 nowych zakażeń koronawirusem

W całym kraju przybyło 91 zakażeń koronawirusem. Nie ma nowych przypadków w Wałbrzychu, nie odtnotowano też żadnych zgonów w całym kraju. Niestety trend wzrostowy względem ubiegłego tygodnia został utrzymany.

91 nowych zakażeń koronawirusem
Mamy 91 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: 
mazowieckiego (16), 
podkarpackiego (11),
małopolskiego (10), 
śląskiego (10), 
lubelskiego (7), 
kujawsko-pomorskiego (5), 
pomorskiego (5), 
wielkopolskiego (5), 
dolnośląskiego (4), 
łódzkiego (3), 
warmińsko-mazurskiego (3), 
zachodniopomorskiego (3), 
opolskiego (2), 
podlaskiego (2), 
 
 
świętokrzyskiego(1), 
lubuskiego (0). 
 
4  zakażenia to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną.
 
Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami również nie zmarła żadna osoba.  Liczba zakażonych koronawirusem 2 883 029/ 75 261 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów. 
 
Na Dolnym Śląsku odnotowaliśmy 4 nowe zakażenia. Wykryto je we Wrocławiu (2) i w powiatach głogowskim (1) oraz lubińskim (1). 
 
 
opr.plr
foto: pixabay
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

pawel (1 sierpnia 2021 21:37)
"""""Jesteśmy zaniepokojeni sytuacją – dodaje Dariusz Domagała, właściciel portalu Wałbrzych24 i Telewizji Wałbrzych. – Sytuacja już jest trudna przez COVID-19, bo choć bardzo wzrosła nam oglądalność podczas lockdownu, to spadły dochody, bo nasi kontrahenci musieli zamykać biznes """""" Czyli tak jak podejrzewałem , brakuje na chleb i trzeba zgodnie z polityką rządową za wszelką ceną wyszczepić wszystkich bo to uchroni gospodarkę od lockdownu ,a lockdown to obniżenie standardu życia ............
____V (1 sierpnia 2021 17:33)
Cytuję użytkownika: Jan z doliny
Cytuję użytkownika: Łukasz
Jeszcze trochę i znowu wszystko zamkną łącznie z przychodniami i dostępem do opieki medycznej. W szpitalach będą leczyć tylko covidian a na przyjazd karetki do zawału lub udaru nie będzie można liczyć gdyż będą wyjeżdżały tylko do jednej słusznej choroby.
Czyja to wina?Podziękuj tym dxbanom antyszczepionkowcom!
Aleś ty p*****lnięty ,,zaszczepie,, ! Wszystko wróci do normy kiedy to wy tępe ,,zaszczepy,, zaczniecie zdychać , co zacznie się już niebawem . Świat oczyści się z pop*****leńców .
pawel (1 sierpnia 2021 16:45)
Cytuję użytkownika: Kolo
Tutaj czytamy, że trend wzrostowy, a u konkurencyjnej stronie lokalnych wiadomości, że zaraz robi krok w tył... Haha, g.wno prawda wszędzie!
Ogólnie narrację mają wspólną w covidowej paranoji media rządowe oraz tzn. opozycyjne , jednak bardziej naciska na zamordyzm grupa skupiona posród marksistów kulturowych z Lewicy i liberałow PO-Hołownia , to oni ciągle epatują zwiękeszeniem szykan wobec społeczeństwa , dokladnie jak nakazuje ośrodek w Berlinie ......rząd owszem jest ch...owy i pod sąd powinien trafić , jednak ci z Brukseli i Berlina to totalni naziści lewicowi ..... stąd szczujna tego portalu wpisuje się w nararcję brukselską i bierze za to pieniądze ................ oni muszą wyżywić swoje rodziny , dzieciom kupić nowy tablet i zwiększyc kieszonkowe , skoro za kłamstwa i manipulacje się im więcej płaci a sami nie potrafią w inny sposób zarobić na chleb to nic dziwnego że wybrali to co robią najlepiej ..........ja wiem że robią i tak to słabo , ale lepiej się nie da buehehehehehe , cchesz by ich dzieci glodowaly ????? Lepiej by głodowały cudze co nie .......... i te cudze powinny być odpowiedzialne i nosić maseczki i dezynfekowac łapki ............ bueeheheheeheheh
pawel (1 sierpnia 2021 16:33)
Cytuję użytkownika: alfa i omega
Spotyka grypa koronkę. Grypa- jestem grożniejsza zabijam więcej ludzi od ciebie. Koronka - ja mam lepszy marketing frajerzy.
Zwolennicy restrykcji i szczepień biorą śmiertelnośc z powodu grypy w Polsce jak przykład że covid jest o wiele bardziej groźny i powoduje więcej zgonów jak grypa. Jednak przede wszystkim na covid wykonuje się tysiące testów każdego dnia (nawet do ponad 105 tysięcy dziennie), natomiast na grypę w zasadzie nie lub sporadycznie , a że test PCR wykazuje obecność wirusa w organizmie nawet do 30 dni po infekcji , a tylko przez pierwszych 10 dni (poja wyjątkami )zakażony covidem zaraża innych ; więc nawet człowiek bez objawów i powikłań pocovidowych , nie daj boże tylko umrze z takim pozytywnym wynikiem a mial np. cieżka chorobe serca i zaraz trafia do statystyk zgonów covidowych jako zgon z chorobą przewlekła i covidem - nie patrzy się czy objawowy covid przyspieszył jego zgon czy mial tylko bezobjawowy covid wykazany testem PCR bez możliwości wpływu na pogorszenie stanu zdrowia , jest ujęty w statystykach i koniec. Stąd ta liczba 75 tysiecy zgonów covidowych od początku marca 2020 roku . Na sam covid w 2020 roku zmarło ponad 5 tysięcy osób , więcej osób umarło na wiosnę 2021 roku ponieważ fala zachorowań grypowo-koronawirusowych w Polsce ostrzejsza jest nie na jesień ale zimę , dlatego jesienia 2020 było sporo zgonów covidowych ale mniej jak na przełom zimy i wiosny 2021 ...... Grypy nie diagnozowano w zasadzie w roku 2020 , bo uważaja niektorzy że maseczki , dystans i dezynfekcja ograniczyła zachorowania na grypę , jednak nie ograniczyła zachorowan na covid , a przecież nie stworzono slynnnego DDM by nie chorowano na grypę ale by nie było trasmisji znacznej covidu ............... więc mówią że covid ma większy współczynnik zakażen jak grypa , jednak to nie wyjaśnia dlaczego grypa zanikla skoro na covid choruje się ogólnie około 14 dni , a odporność uzyskana z przechorowania na covid nie chroni przed grypą .......... udowodnione zostało że katar wywolany przez rinowirusy dopóki trwa to ogranicza zagrożenie zakażenia covidem bo mamy barierę w nosie przez katar i covid może wniknąc jedynie przez usta czy oczy do organizmu ............ Covid atakuje glownie płuca i to cieżka niewydolnośc oddechowa jest przyczyną smierci , natomiast grypa nie leczona moze wywolać zapalenie płuc , pomijam inne choroby ..........to gdyby tak porównać zgony na covid z powodu niewydolności oddechowej a zapaleniem płuc wywołanym grypą skutującym zgonem to niestety nie mamy danych czy zapalenie płuc bylo skutkiem grypy ....takie dane podaje się w akcie zgonu , natomiast przyczyna bezpośrednią jest zapalenie płuc nie gryp która może być przyczyną wyjściowa czy wtórna .......na zapalenie płuc umiera w Polsce rocznie 12 tysięcy osób , ale nie ma danych ile z tych osób mialo wcześniej grypę .........
Kolo (1 sierpnia 2021 16:05)
Tutaj czytamy, że trend wzrostowy, a u konkurencyjnej stronie lokalnych wiadomości, że zaraz robi krok w tył... Haha, g.wno prawda wszędzie!
Ryt (1 sierpnia 2021 16:02)
Szczęście się i roznoście wirusa bezobjawowo... Logika Mateusza wraz z doktorem...
alfa i omega (1 sierpnia 2021 15:33)
Spotyka grypa koronkę. Grypa- jestem grożniejsza zabijam więcej ludzi od ciebie. Koronka - ja mam lepszy marketing frajerzy.
Jan z doliny (1 sierpnia 2021 15:24)
Cytuję użytkownika: Łukasz
Jeszcze trochę i znowu wszystko zamkną łącznie z przychodniami i dostępem do opieki medycznej. W szpitalach będą leczyć tylko covidian a na przyjazd karetki do zawału lub udaru nie będzie można liczyć gdyż będą wyjeżdżały tylko do jednej słusznej choroby.
Czyja to wina?Podziękuj tym dxbanom antyszczepionkowcom!
Ooo (1 sierpnia 2021 15:23)
Cytuję użytkownika: Ksiegowy
,,Najpierw wyszczepimy starych a potem głupich ".Bill Gates.
To znaczy ty już zostałeś wyszczerbiony,spełniłem oba warunki.
Ksiegowy (1 sierpnia 2021 13:51)
,,Najpierw wyszczepimy starych a potem głupich ".Bill Gates.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska  |   Dolny Śląsk  |   koronawirus  |   pandemia  |   epidemia  |   covid-19  |   sars cov-2  |   zakażenia  |   wyzdrowienia  |   statystyka  |  

Ponad 3 tysiące zakażeń w tydzień

2.5 mld. zł dla regionu wałbrzyskiego, 11 mld. zł. dla Dolnego Śląska

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij