Menu

Głuszyca pamiętała o Powstaniu Warszawskim

Mieszkańcy Głuszycy upamiętnili Powstanie Warszawskie.  Odbył się koncert pieśni patriotycznych. 

Głuszyca pamiętała o Powstaniu Warszawskim
 W koncercie wystąpili Głuszycka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Eugeniusza Lecia oraz Chór Seniorów Renoma z prowadzącym zespół i akompaniującym na akordeonie Ryszardem Ogorzelcem.
 
Koncert rozpoczął się wspólnym śpiewem hymnu narodowego przy dźwiękach Głuszyckiej Orkiestry Dętej. Zebrani minutą ciszy oddali hołd Powstańcom Warszawskim. Jednym z uczestników walk w stolicy był wspominany w 2021 roku – roku swoich setnych urodzin- poeta i żołnierz Krzysztof Kamil Baczyński, który zginął  4 sierpnia 1944 roku, o czym przypomniała prowadząca uroczystość Sabina Jelewska, dyrektor CK-MBP.
 
 
W głuszyckiej uroczystości uczestniczyli Wiceburmistrz Grzegorz Szymański i Przewodniczący Rady Miejskiej w Głuszycy Grzegorz Milczarek oraz radny Mirosław Żołopa, a także przedstawiciele Związku Strzeleckiego z Ząbkowic Śląskich, mieszkańcy Głuszycy oraz sympatycy i przyjaciele chóru i  orkiestry, działających przy CK-MB. 
 
 
Warto dodać, że przed koncertem przedstawiciele głuszyckiego samorządu złożyli kwiaty pod Pomnikiem Solidarności w Głuszycy. 
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

gluszyca  |   koncert  |   pamiec  |   powstanie  |  

Gwiazdy na Dniach Kamiennej Góry

Wspominamy Józefa Wiłkomirskiego

78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij