Menu

Zakończenie koncertów bachowskich w Gminie Walim

Pisane  Kursywą - pod takim tytułem w Gminie Walim odbyło się sześć  koncertów muzyki poważnej. 

Zakończenie koncertów bachowskich w Gminie Walim
W ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu Bachowskiego, dzięki współpracy Gminy Walim  z Panem  Janem Tomaszem Adamusem – dyrektorem artystycznym festiwalu, mieszkańcy, turyści i miłośnicy wielkich kompozytorów, mogli przeżywać niesamowite emocje, poznać wspaniałych wykonawców, uczestniczyć w święcie muzyki.
 
Znakomita muzyka Bacha, Haydna, Debussy`ego, Honeggera, Dohnanyi`a a na ostatnim koncercie w Glinnie -  także Mozarta, rozbrzmiała w zabytkowych kościołach gminy Walim oraz na Zamku Grodno.
 
- Wszędzie spotykaliśmy się z radością i zadowoleniem odbiorców, którzy zaczarowani wspaniałym wykonawstwem utworów podążali ich śladem, odwiedzając maleńkie miejscowości Gminy Walim skryte wśród poetyckiego krajobrazu Gór Sowich - Walim, Olszyniec, Michałkową, Niedźwiedzicę, Zagórze Śląskie i Glinno. - informują organizatorzy
 
 
 
- Niech muzyka, która daje duszę światu, przemieni poetyckie krajobrazy Gór Sowich i Gminy Walim w scenę artystycznych dokonań, aby wydarzały się tu tak wspaniałe, znaczące rzeczy...nie jednorazowo, ale cyklicznie, zawsze...
Pragniemy przemiany – i ta przemiana w mieszkańcach Gminy Walim, naszych gościach, w czasie tych wspaniałych wydarzeń się dokonała. - mówi  Dyrektor Jan Tomasz Adamus
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

koncerty  |   walim  |   bach  |   festiwal  |  

Barbórkowa Basia dla każdego (FOTO)

Gmina Walim skutecznie walczy o pieniądze

Zwiedzili TVN i Warszawę

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij