Menu

Straż Miejska uczy pierwszej pomocy

Straż Miejska w Wałbrzychu ruszyła z cyklem szkoleń z zakresu pierwszej pomocy. Dzięki współpracy z harcerzami udało się pozyskać dofinansowanie na zakup profesjonalnego sprzętu szkoleniowego.

Straż Miejska uczy pierwszej pomocy
"Dobrą Wiedzę Mamy i Wspólnie Pomagamy" to akcja edukacyjna realizowana przez Straż Miejską w Wałbrzychu i harcerzy z wałbrzyskiego hufca. Dzieci i dorośli poznają techniki udzielania pierwszej pomocy.
 
- Podnoszenie świadomości tego, w jaki sposób możemy pomóc drugiemu człowiekowi, jest naszym priorytetem. Pokazujemy, że nie jest to tak trudne, jak się wydaje i każdy może z nami poćwiczyć, zadawać pytania. Po takim szkoleniu uczestnik będzie odważniejszy, kiedy znajdzie się w sytuacji zagrożenia i będzie w stanie udzielić pomocy - mówi Ewelina Wilk z wałbrzyskiej Straży Miejskiej.
 
 
Szkolenia odbywają się na profesjonalnym sprzęcie zakupionym dzięki środkom pozyskanym z Otwartego Konkursu Ofert na wałbrzyskie mikrogranty, w wysokości 5 tysięcy złotych.
 
- Zakupiliśmy rodzinę fantomów, niezbędny sprzęt i jeździmy do mieszkańców i ich uczymy - mówi Ewelina Wilk.
 
 
Nowoczesne fantomy pozwalają demonstrować techniki pierwszej pomocy niezbędne do ratowania dorosłych, dzieci i niemowlaków. Urządzenia obsługiwane są przez specjalną aplikację, która monitoruje postępy i udziela dodatkowych wskazówek. Niezbędna jest jednak obecność wykwalifikowanego ratownika.
 
 
- Nasz kolega z jednostki ma specjalne uprawnienia, jest instruktorem pierwszej pomocy, więc możemy korzystać z jego wiedzy i umiejętności - dodaje Ewelina Wilk.
 
 
Aktualnie odbywają się szkolenia skierowane do mieszkańców dzielnicy Biały Kamień, ponieważ strażnicy i harcerze muszą wywiązać się z deklaracji projektu, dzięki któremu pozyskali sprzęt. Później oferta zostanie rozszerzona na całe miasto a szkoły czy inne instytucje będą mogły zapraszać ich do siebie na pokazy i warsztaty.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Tadeusz (5 sierpnia 2021 20:20)
Dziękuję MOPS oraz Straży Miejskiej Wałbrzych za organizowanie szkolenia dla młodzieży jak udzielać pomocy w nagłych przypadkach utraty świadomości.BRAWO.
Hej (5 sierpnia 2021 18:31)
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu - i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie! www.e-sponsorka.pl
Zimmermann (5 sierpnia 2021 7:53)
Zlikwidować

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Straż Miejska  |   mikrogranty  |   pierwsza pomoc  |   szkolenie  |   ratunek  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij