Przejadą 3 tys. km dla Amelki

Mała Amelka bardzo cierpi, a na jej leczenie brakuje ponad 6 milionów złotych. Pojawiło się już wiele inicjatyw wspierających zbiórkę na jej walkę z SMA. Najnowszy pomysł to rajd samochodowy dookoła Polski.

Uczestnicy Ekspedycji Charytatywnej 2021 zamierzają pokonać ponad 3 tysiące kilometrów przygranicznych tras. Wcześniej organizatorzy tej akcji wspierali m.in. zakończoną sukcesem zbiórkę na rzecz Julii Kuczały. Dołączyć może każdy i na swój sposób wesprzeć zbiórkę na leczenie dziewczynki. Zaproszone są ekipy, które swoimi pojazdami chcą pokonywać wyznaczone przez organizatorów odcinki tras. Poszukiwani są także sponsorzy, którzy w zamian za umieszczenie swojego logo na wybranym pojeździe wpłacą datki do skarbonki.
 
- Trasa przebiegnie wzdłuż granic Polski z Litwą, Ukrainą, Rosją, Czechami, Słowacją, Niemcami oraz Białorusią. 7 granic i 4 najbardziej skrajne punkty na północy, południu, wschodzie i zachodzie! Każdy pojazd może dołączyć i uczestniczyć w ekspedycji wspierając akcje! Cel? Sprawić, żeby nie istniała ani jedna osoba w tych wszystkich rejonach Polski i dookoła Polski, która by nie wiedziała o walce Amelki przeciw SMA - rdzeniowym zanikiem mięśni! - czytamy na stronie skarbonki w serwisie siepomaga.pl
 
 
Ekspedycja ma wyruszyć 21 sierpnia. Przypominamy, że na początku tego roku na rzecz Amelki licytowana była Skoda, odrestaurowana przez pasjonatów motoryzacji ze Strzegomia. Sama licytacja zakończyła się kwotą ponad 26 tysięcy złotych, a towarzyszące jej wydarzenia pozwoliły w sumie zasilić skarbonkę Amelki kwotą 50 tysięcy złotych. Dotychczas na leczenie dziewczynki uzbierano łącznie niespełna 3 miliony złotych. To jednak nadal mało, bo koszt leczenia wyceniono na ponad 9 milionów. Wyścig z czasem o życie dziecka trwa.
 
 
 
plr
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno