Menu

Polska z Góry - dookoła Rudaw Janowickich

W kolejnym odcinku serii Polska z Góry zobaczymy południowo-zachodnie krańce Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz przepiękne krajobrazy Rudaw Janowickich, w tym "polską dolinę Loary" z licznymi dworami i pałacami.

Polska z Góry - dookoła Rudaw Janowickich

Wyprawa rozpocznie się w Kowarach, które kojarzone są przede wszystkim z dawnym przemysłem wydobywczym (między innymi znajdowała się tam kopalnia uranu) oraz kultową niegdyś fabryką dywanów.

 

 

Jest to też doskonałe miejsce, by wyruszyć na wyprawę do Doliny Pałaców i Ogrodów. Filmowcy pokażą nam takie obiekty jak Nowy Dwór, pałace w Łomnicy i Wojanowie czy Zamek Bolczów.

 

 

 

Znad Rudaw Janowickich latająca kamera przeleci nad Kotliną kamiennogórską i uda się w kierunku Krzeszowa, gdzie zobaczymy perłę baroku - słynną Bazylikę Wniebowzięcia NMP a na koniec odwiedzimy Chełmsko Śląskie mocno związane z historią przemysłu tkackiego na Dolnym Śląsku.

 

 

Program Polska z Góry emitowany jest  na kanale Platete+ oraz na platformach streamingowych. Premierowe odcinki pojawiają się w poniedziałki o godzinie 18:30.

 

opr.plr

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17
Zdjęcie 18
Zdjęcie 19
Zdjęcie 20
Zdjęcie 21
Zdjęcie 22
Zdjęcie 23
Zdjęcie 24
Zdjęcie 25
Zdjęcie 26

Komentarze

Kaja (8 sierpnia 2021 9:50)
Walbrzych z góry też piękny.wystarczy zejść na ziemie;-)

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Polska z Góry  |   turystyka  |   Rudawy Janowickie  |   Krzeszów  |   Kamienna Góra  |   dron  |  

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Prezent na Barbórkę: Górnik wygrywa z Politechniką Opolską

Tak będzie wyglądało Osiedle przy ul. Piasta w Wałbrzychu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij