Menu

Zginęły dwie osoby, a teraz stanął radar, który ma zapobiec następnej tragedii

W Głuszycy Górnej postawiono radar. W tym miejscu tydzień temu zginęły dwie osoby 

Zginęły dwie osoby, a teraz stanął radar, który ma zapobiec następnej tragedii
W tym  miejscu wielokrotnie dochodziło do wypadku. Często z winny zbyt szybko jadących od strony Nowej Rudy kierowców.  Po ostatniej tragedii postawiono tam radar. 
 
W wypadku zginęło dwoje dwudziestolatków. Cztery osoby trafiły do szpitala. Przyczyną wypadku prawdopodobnie była  nadmierna prędkość.  
 
Sprawcą wypadku był  20-latek, który jechał z Nowej Rudy w kierunku Głuszycy.
 
- Nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, zjechał na przeciwległy pas ruchu i bokiem kierowanego przez siebie pojazdu uderzył w przód jadącego z przeciwnego kierunku samochodu osobowego kierowanego przez 48-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 
 
 
Cztery osoby z pojazdu kierowanego przez poszkodowanego, w tym dwójka dzieci, trafiły do szpitala.
 
- Dwoje młodych ludzi w wieku dwudziestu lat z drugiego z samochodów, pomimo podjętej przez zespoły ratownicze reanimacji, zginęło na miejscu.  - mówi podkom. Świeży.
 
Jest to jeden z kilku radarów, które maja pojawić się w regionie. Zostaną one przeniesione z innych miejsc. 

 

red

foto: google

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Kierowca (9 sierpnia 2021 9:23)
Przed tym dolnym zakrętem może i ten fotoradar coś pomoże ale przed tym górnym - NIC... Górny zakręt jest bardzo zdradliwy - kto tamtędy jeździ ten wie... Od góry po sam dół (Głuszyca Górna) to odcinek "do wyprzedzania"... Już dwa kilometry wcześniej jadąc w sznurku aut zapewne każdy kierowca myśli o tym odcinku że "tam będzie wyprzedzanko"... W zależności od auta i umiejętności kierowcy, ciut za szybko na zakręcie, dupkę zawija i tantoronto...
Krzysiek (8 sierpnia 2021 19:35)
Cytuję użytkownika: Athlon1987
Droga redakcji radar nie stoi na tym zakręcie na którym zginęły, te dwie młode osoby. Stoi w miejscu gdzie częściej dochodziło do lądowań w rowach, najwięcej wypadków w tym groźnych, dochodziło i będzie dochodzić dużo wcześniej, radar zmieni tylko to że ludzie nie będą po rowach leżeć.
Dokładnie. Nie ma to jak pisać takie bzdury i wprowadzać ludzi w błąd.
Hej (8 sierpnia 2021 11:14)
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu - i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie! https://cutt.ly/OmOMB0D
DarekWB (8 sierpnia 2021 10:12)
Tylko pomiar odcinkowy ma sens, bo wtedy kierowcy muszą zwolnć na dłużej. W przypadku pojedynczego fotoradaru zwalniają tuż przed i natychmiast po jego minięciu ponownie przyspieszają.
Wentyl (7 sierpnia 2021 22:50)
Cytuję użytkownika: DJ2021
Szkoda tylko że ktoś życie stracił !
1 radar =2 życia. Od zawsze taki rachunek obowiązywał.Inaczej się nie dało.
Athlon1987 (7 sierpnia 2021 20:16)
Droga redakcji radar nie stoi na tym zakręcie na którym zginęły, te dwie młode osoby. Stoi w miejscu gdzie częściej dochodziło do lądowań w rowach, najwięcej wypadków w tym groźnych, dochodziło i będzie dochodzić dużo wcześniej, radar zmieni tylko to że ludzie nie będą po rowach leżeć.
DJ2021 (7 sierpnia 2021 16:48)
Szkoda tylko że ktoś życie stracił !

Dodaj komentarz

radar  |   gluszyca  |   predkosc  |  

Turniej Pływacki w Głuszycy (WYNIKI)

Gdzie wybrać się na odkryty basen?

Gdzie wybrać się na odkryty basen?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij