Menu

Obwodnica już z nową nazwą

Obwodnica jest kobietą, do tego pozytywnie zakręconą - tak pomysłodawcy nazwy "Europejka" dla Obwodnicy Zachodniej Wałbrzycha uzasadnili swoją propozycję, która wygrała w głosowaniu wśród wałbrzyszan.

Obwodnica już z nową nazwą
Gmina Wałbrzych chcąc wyróżnić inwestycję, której mieszkańcy wyczekiwali od wielu lat, ogłosiła konkurs na nazwę. Warunkiem było to, by nawiązywała do wartości europejskich. Pojawiło się wiele propozycji, spośród których po dwóch etapach konkursu wyłoniono zwycięzcę, a raczej zwyciężczynię, bo Obwodnica Zachodnia nazywać się będzie "Europejką".
 
- Wygrała nazwa, która realizuje założenia tego konkursu - pokazać, przypomnieć, i podkreślić symbolicznie, że ta inwestycje jest realizowana w bardzo trudnym miejscu, mieście z bardzo trudną historią, a ten największy w historii cywilizacyjny krok realizujemy wspólnie z Unią Europejską, korzystając ze środków z programu Infrastruktura i Środowisko - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
- To chyba najbardziej europejskie miasto w Polsce. Cieszę się, że taki strumień pieniędzy unijnych płynie do tego miasta i wpływa na pozytywną zmianę dla mieszkańców. Mam nadzieję, że te pieniądze popłyną jeszcze szerszym strumieniem i będzie można realizować kolejne inwestycje, nie tylko drogowe - mówi Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu.
 
Nazwa "Europejka" przeszła przez etap weryfikacji komisji konkursowej, a następnie wygrała w głosowaniu. Spośród 1025 głosujących aż 482 wskazało właśnie tę nazwę. Po rozstrzygnięciu konkursu okazało się, że w jednym dniu, identyczną propozycję nadesłała dwójka wałbrzyszan, dlatego oboje zostali nagrodzeni wycieczką do Brukseli. Ich uzasadnienia dla tego pomysłu są jednak zupełnie inne.
 
- Zależało mi na tym, aby ta nazwa była krótka, chwytliwa, a jednocześnie miła i dobrze się kojarzyła. Poza tym obwodnica jest kobietą, dlatego w Roku Kobiet w Wałbrzychu zyska również kobiecą nazwę - mówi Elżbieta Węgrzyn,
 
 
 
- Obwodnica jest bardzo malownicza i w niektórych momentach zakręcona. Tak samo potrzebną i pozytywnie zakręconą jest każda Europejka, więc uznałem, że ta nazwa tu pasuje i dobrze się sprawdzi - mówi Piotr Pniewski.
 
Laureaci otrzymali możliwość wyjazdu na wycieczkę do Brukseli, gdzie czeka ich zwiedzanie najważniejszych unijnych instytucji oraz Domu Historii Europejskiej.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9

Komentarze

Tępić lewactwo (12 sierpnia 2021 13:40)
A spytał się ktokolwiek obwodnicę, czy czuje się kobietą? A może jest niebinarna, a może uważa się za obojnaka. Może czuje się 28 płcią? Może po weekendzie jednak będzie uważać się za pół-mężczyznę? Stop dyskryminacji!
Komentarze (11 sierpnia 2021 9:01)
Ale tu się durniów zebrało w tym Wałbrzychu.
Hej (10 sierpnia 2021 17:23)
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu - i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie! https://cutt.ly/OmOMB0D
widok (10 sierpnia 2021 10:56)
Żadne zaskoczenie. Dyrektor przedstawicielstwa KE prywatnie dobry znajomy pana prezydenta, wnioskodawca nazwy pani redaktor lokalnych portali .... Cyt. "Najbardziej europejskie miasto" ... Jeśli to, co dzieje się od lat w Wałbrzychu jest synonimem europejskości to wolałbym już azjatycką normalność, choć myślę, że to przekłamanie. Chyba, że w Europie bałwochwalczy wręcz kult jednostki, układ towarzysko polityczny i codzienna, totalna, manipulacja usłużnych władzy lokalnych mediów jest normą...
Ślaski Marsz Wolności Katowice 7.08.2021 (9 sierpnia 2021 23:34)
https://www.youtube.com/watch?v=Z6FnSSKX7Lg
Oj ułomku (9 sierpnia 2021 23:15)
Cytuję użytkownika: Piotrek
Cytuję użytkownika: Hahahahaaahahahahaha
Na 80 000 mieszkańców Wałbrzycha głosowało raptem 1000. Czyli 79 000 jest przeciw tej nazwie. Więc nie kłamcie że wałbrzyszanie wybrali.
Stosując twoje durne tłumaczenie na PiS głosowało kilka milionów Polaków więc nie mówcie że Polacy wybrali PiS do rządzenia bo większość na nich nie głosowała? swoją drogą dla mnie słaba nazwa ale nie głosowałem więc dałem się przegłosować takie zycie
Jest jednak drobna roznica w poparciu gdy mowa o 35% poparcia, a jedynie ciut ponad 1% poparcia. Wiesz jaka? Z 35% poparciem rzadzisz panstwem. Z 1% poparciem jestes nikim i nikt o tobie nie pamieta. To znaczy Polacy nie dali ci prawa bys ich reprezentowal na jakimkolwik szczeblu publicznym. Wiec gdy mowa o 35% to uprawnione jest stwierdzenie Polacy wybrali. Zaś gdy mowa o 1% poparciu, to mozna mówic tylko i wylacznie, ze Polacy nie wybrali, ale olali. Jasne?
Piotrek (9 sierpnia 2021 20:26)
Cytuję użytkownika: Hahahahaaahahahahaha
Na 80 000 mieszkańców Wałbrzycha głosowało raptem 1000. Czyli 79 000 jest przeciw tej nazwie. Więc nie kłamcie że wałbrzyszanie wybrali.
Stosując twoje durne tłumaczenie na PiS głosowało kilka milionów Polaków więc nie mówcie że Polacy wybrali PiS do rządzenia bo większość na nich nie głosowała? swoją drogą dla mnie słaba nazwa ale nie głosowałem więc dałem się przegłosować takie zycie
maxx (9 sierpnia 2021 20:12)
Haha przypadkowo zwycięzcą jest Elżbieta Węgrzyn dziennikarz „Gazety Wrocławskiej”, „Panoramy Wałbrzyskiej” i redaktor internetowy w latach 2009 – 2014, a obecnie redaktor portalu informacyjno-rozrywkowego w regionie „Wałbrzych dla Was”.
Aryck Nusbacher (9 sierpnia 2021 20:11)
Cytuję użytkownika: Jerzy
Obwodnica jest prostytutka. Precz z feminonazizmem i unijnym faszyzmem judeogermanskim!UE raus und weg!
Maul halten!
Zofia (9 sierpnia 2021 19:35)
Skąd biorą się tacy ludzie którzy piszą takie rzeczy. Hejterzy pisowcy. Wstyd
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   obwodnica  |   europejka  |   nowa nazwa  |   konkurs  |  

Neonówka - nowy program Tradycje Polskie, 24 listopada w Wałbrzychu

Zwłoki mężczyzny odnalezione na byłym basenie na Rusinowej

Posprzątali Niedźwiadki (FOTO)

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij