Menu

Lekkoatleci apelują o pomoc do prezydenta Wałbrzycha

Zawodnicy LKS Górnik Wałbrzych mają na swoim koncie wiele udanych startów w zawodach, ale jak twierdzą działacze klubu, byłoby jeszcze lepiej, gdyby mieli dogodne warunku do trenowania. Z jakimi barierami spotykają się na co dzień?

Lekkoatleci apelują o pomoc do prezydenta Wałbrzycha
Działacze LKS Górnik Wałbrzych wystosowali apel do Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja o sfinansowanie rewitalizacji obiektów sportowych, na których trenują na co dzień. Jak twierdzą, w miarę dogodne, choć dalekie od ideału warunki oferuje Hala Lekkoatletyczne przy ul. Chopina i przekłada się to na wyniki sportowe imprez "pod dachem". Zawodnikom brakuje jednak obiektu do trenowania pod gołym niebem, a przy sporcie na wysokim poziomie nawet podmuchy wiatru mogą wpłynąć na wyniki i konieczne jest tu doświadczenie zawodnika w radzeniu sobie z warunkami atmosferycznymi.
 
- Na stadionie na Podzamczu nie można trenować, bo jego stan definiuje słowo  "dramat"...a obok naszej hali jest jedynie wielka dziura... Nasi zawodnicy doskonale radzą sobie na hali a na otwartym stadionie gorzej... dlaczego? Bo jak nauczyć się skakania czy biegania przy słabym/silnym wietrze...gdy na hali nie ma wiatru? Jak przyzwyczaić się do zmiennych warunków, jak się hartować? - czytamy na stronie FB klubu.
 
Co do samej hali, mają również wiele uwag. Choć obiekt był jakiś czas temu remontowany, to jednak zawodnikom zaczynają doskwierać pewne ubytki, które siłą rzeczy powstają w trakcie użytkowania hali i wpisują się w jej eksploatację.
 
- Kiedy ta hala miała wymieniany tartan? Jak wygłada koło do rzutów? Jak tory do sprintów? Jak miejsce startu? Umówmy się... słabo. I chociaż "opiekunowie", "pracownicy", i kluby trenujące na hali dbają o nią jak mogą, to bez pomocy Romana Szełemeja warunki się nie zmienią... Panie Prezydencie - pomocy! Tu nie jest potrzebny "portfel wypchany dolarami" jak śpiewał znany nam wszystkim  dziś polityk... Tutaj potrzebna jest Pana umiejętność gospodarowania funduszami - niech ten rok 2021 zakończy się dobrze. A nawet wspaniale - apelują działacze LKKS Górnik Wałbrzych.
 
 
 
Cały apel przeczytacie na stronie FB LKS Górnik Wałbrzych:
 
 
Przypominamy, że jeszcze w marcu 2020 roku Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wraz z ówczesnym prezesem Aqua Zdroju zapowiadali duży program inwestycyjny na obiektach należących do spółki. Planowano wówczas wydatki na poziomie 2 mln zł. W tym również miały znaleźć się środki na odświeżenie Hali Lekkoatletycznej. Niestety plany pokrzyżowała pandemia, z powodu której na wiele tygodni Aqua Zdrój borykał się z lockdownem, co drastycznie wpłynęło na kondycję finansową spółki. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.
 
plr
foto: archiwum / LKS Górnik Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Hej (17 sierpnia 2021 18:49)
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu - i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie! https://cutt.ly/OmOMB0D
Doradca Biznesowy (17 sierpnia 2021 9:50)
Panowie działacze klubowi, zmieńcie pracę i weźcie kredyt.Wybudujcie prywatny obiekt sportowy.Inwestycja się zwróci gdy wasi podopieczni zaczną odnosić skukcesy międzynarodowe i olimpijskie.Wtedy odezwą się sponsorzy i popłynie rzeka pieniędzy ale na to trzeba ciężko zapracować a nie liczyć na darmochę od Miasta czy Państwa.
Historyk (17 sierpnia 2021 7:42)
Cytuję użytkownika: Tak to jest
Znowu wojenka polityczna i słynny górnik w roli głównej. Niby apolityczny a za każdym razem wspierający PiS. Już na demotywatorach się śmieją, że górnik to polityczna bojówka PiSu, bo każdy widzi jak górniczej wspiera bojówki PiSu. Zamiast skupić się na czym dobrym.
Dawniej władza rządu dawała na wszystko, dzisiaj jest odwrotnie sponsorujemy władze rządu. Za PRLu powstały piaskowa, podzamcze, szkoły, boiska, szpital na piaskowej. Dzisiaj za rządów geabierzy Polski, co powstaje wielkie nic. Dzisiaj rząd zabiera wszystko, nie ma nic dla miast.
Tak to jest (17 sierpnia 2021 7:30)
Znowu wojenka polityczna i słynny górnik w roli głównej. Niby apolityczny a za każdym razem wspierający PiS. Już na demotywatorach się śmieją, że górnik to polityczna bojówka PiSu, bo każdy widzi jak górniczej wspiera bojówki PiSu. Zamiast skupić się na czym dobrym.
Wstyd (17 sierpnia 2021 6:23)
Wstyd i hańba. Jak można być takim niewdzięcznikiem i zarzucać naszemu Prezydentowi złą wolę i niechęć we wspieraniu wałbrzyskiego sportu. Lepszego Prezydenta nigdy nie mieliśmy i mieć nie będziemy, a wy rzucacie w niego kamieniem, choć On Wam niebiesie by przychylił? Miejsce do ćwiczeń macie. Piękną i nowoczesną halę, a to że częstymi ćwiczeniami ją zniszczyliście, to Wasza wina. Czym prędzej odwołajcie swoje nieprzemyślane wystąpienie póki Prezydent jest dla was dobry. Niewdzięcznicy jedni.
Dwa oblicza (16 sierpnia 2021 23:37)
Kochani lekkoatleci.Lekko przesadzacie jaka pomoc ?jakie treningi ? Teraz jest obwodnica Wałbrzycha prze centrum Wałbrzycha. Tu jest potrzebna kasa ,a biegać to możecie w lesie zbierając szyszki .Car Wałbrzycha miał dać na piłkę nożną i wiecie jak wyszło.Z 1 ligi do A klasy .Teraz własnymi siłami zrobili okregowkę.
Marek (16 sierpnia 2021 22:17)
Cytuję użytkownika: Kierowca
Oj naiwni.Miliony to idą na fontannę (3), do spółki-czarnej dziury InValbrzych (2,5) a reszta na owadzie hoteliki.Wasza prośba jest ostatnim ogniwem łańcucha wydatków Szełemenki.
Spoko jak boiska zniszczeją bardziej to nasza cudowna spółeczka zaproponuje działkę na sprzedaż kolejnemu developerowi nie patrząc jak to się ma do ładu przestrzennego itd byle sprzedać szybko i żeby wpadło trochę kasy a że znowu zabetonują kolejny kawałek miasta to trudno
Kierowca (16 sierpnia 2021 20:33)
Oj naiwni.Miliony to idą na fontannę (3), do spółki-czarnej dziury InValbrzych (2,5) a reszta na owadzie hoteliki.Wasza prośba jest ostatnim ogniwem łańcucha wydatków Szełemenki.
Olga (16 sierpnia 2021 20:31)
Cytuję użytkownika: Szkodq
Szkoda ze nie piszecie o istotnych wydarzeniach w walbrzychu. Przykład. Wczorajszy wyścig kolarski o złotą spinkle prezydenta miasta na Podzamczu oraz bieg tropem Wilczyn na Nowym Mieście. Co tam. Mieszkańcy niech w domu siedzą bo wy wiecie ale nie powiecie
To prawda.Wiekszosc informacji to takie,które przekazują środki masowego przekazu,zwłaszcza te,które dotyczą działalności Rządu i ich decyzji,wiedząc ,że takie wiadomości wywołują agresję słowna tych ,którzy popierają totalnych POmylencow.
Szkodq (16 sierpnia 2021 19:35)
Szkoda ze nie piszecie o istotnych wydarzeniach w walbrzychu. Przykład. Wczorajszy wyścig kolarski o złotą spinkle prezydenta miasta na Podzamczu oraz bieg tropem Wilczyn na Nowym Mieście. Co tam. Mieszkańcy niech w domu siedzą bo wy wiecie ale nie powiecie

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   sport  |   LKS  |   lekkoatleci  |   hala lekkoatletyczna  |   zawodnicy  |   remont  |   warunki  |  

Poranek z promilami

Wałbrzych — miasto bez dworca autobusowego

Wałbrzych: na których stacjach nie ma dziś paliwa ?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij