Ukradł prawie 30 silników
Okradali sklepy, zakradali się do mieszkań, a jeden nawet wynosił z firmy silniki. Mężczyźni trafili w ręce policji.
 
39-latek odpowie za kradzież sklepową, 33 oraz 38-latek za kradzież w jednym z wałbrzyskim przedsiębiorstw, a kolejny 38-latek za okradanie mieszkań na tzw. „klamkę”. Grozi im 5 lat więzienia. 
 
Do pierwszego zatrzymania doszło w jednym ze sklepów przy ul. Wieniawskiego w Wałbrzychu. Mężczyzna ukradł siedem tarcz diamentowych o wartości ponad 550 złotych. Złodziej przyznał się do winy. 
 
Do kolejnej kradzieży doszło w jednym z  przedsiębiorstw przy ul. Karkonoskiej w Wałbrzychu. Na miejscu okazało się, że pracownicy ochrony złapali 38-latka podejrzewanego o kradzież z firmy 28 silników elektrycznych i wirników. Wartość łupu to ponad 7 tysięcy złotych..
 
Zatrzymany mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego przyznał się do winy. Okazało się, że nie działał sam. Współpracował z innym mężczyzną. 33-latek również wpadł w ręce policji.
 
Ostatni złodziej został zatrzymany na ulicy ul. Pocztowej. Policjanci udowodnili 38-latkowi  kradzieże mieszkaniowe. Mężczyzna wykorzystywał nieuwagę domowników i metodą na tzw. „klamkę” wchodził do mieszkań, skąd  zabierał cenne przedmioty.
 
Funkcjonariusze odzyskali jeden ze skradzionych telefonów komórkowych. 38-letni wałbrzyszanin usłyszał cztery zarzuty, do których się przyznał.
 
red
foto: policja
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno