Menu

Powstała nowa trasa rowerowa w Jedlinie-Zdroju

W Jedlinie-Zdroju otwarto kolejną, blisko trzykilometrową trasę single track. To kolejna inwestycja w ramach „Rowerowej 500”, czyli inicjatywy łączącej gminy Jedlina-Zdrój, Głuszyca i Walim.

Powstała nowa trasa rowerowa w Jedlinie-Zdroju

- Początek nowego single tracka znajduje się obok Hotelu „Jedlinka” przy ulicy Zamkowej. To niezwykle urokliwa, jedna z piękniejszych dolnośląskich tras. Można przejechać całą pętlę, wracając z powrotem w okolice hotelu lub zjechać do stacji kolejowej. W tym miejscu biegnie trasa „J1” wytyczona w ramach inicjatywy „Rowerowa 500” - opowiada Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

 

Wcześniej na terenie gminy powstało już około czterech kilometrów single tracków usytuowanych przy Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” (ul. Poznańska).

Na Czarodziejskiej Górze znajdują się również uruchomione w tym roku: wypożyczalnia rowerów (również elektrycznych) oraz Miejsce Obsługi Rowerzystów, gdzie można umyć rower, skorzystać z narzędzi czy naładować rower elektryczny. Kolejny taki obiekt powstał na terenie kompleksu „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej, a trzeci uruchomiono właśnie dziś przy Hotelu „Jedlinka”. Tutaj także znajduje się wypożyczalnia rowerów tradycyjnych i elektrycznych.
 
 
„Rowerowa 500” to inicjatywa trzech gmin: Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia. W wyniku wspólnych prac wykonano około pięciuset kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Powstała też mapa, która dodatkowo zawiera informacje o atrakcyjnych miejscach przy trasach rowerowych, parkingach oraz obiektach gastronomicznych i hotelowych ze specjalną ofertą dla rowerzystów.
 
 
Do końca miesiąca trwa też Rodzinny Rajd „Rowerowej 500”. Udział wziąć może każdy kto zarejestruje się na stronie internetowej i w dowolnym terminie przejedzie minimum 5 tras (w tym po jednej w każdej gminie). Nie liczy się czas przejazdu, nagrody o wartości 12 tysięcy złotych zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników. Szczegóły można znaleźć  tutaj
 
W dzisiejszej uroczystości udział wzięła między innymi Dorota Bielecka, wielokrotna Wicemistrzyni Polski w rywalizacji kolarzy górskich.
 
- Nasz region jest wymarzony do uprawiania kolarstwa górskiego, powstaje coraz więcej tras, powoli zaczynamy doganiać bardziej rozwinięte rejony kraju i Europy – mówiła podczas otwarcia nowych single tracków.
 

red

foto: SingleTrack Jedlina-Zdrój

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ja (19 sierpnia 2021 22:55)
A czemu nie pojawił się tam plastuś sz..ze swoim upośledzonym uśmiechem co na elektrycznym rowerku Europe przemierza
Marek (19 sierpnia 2021 18:13)
Amoze zamiast po angielsku nazywać po chińsku przynajmniej wszyscy by zrozumieli pingpongju
Józek (19 sierpnia 2021 16:27)
Cytuję użytkownika: Marcin
Jestem za tym, aby drogę 381 wyłaczyć w całości z ruchu samochodowego i już mamy gotowy single track, double track a nawet triple track i quadruple track. Niech żyją cykliści!
oraz marksiści i pederaści...
Marcin (19 sierpnia 2021 15:48)
Jestem za tym, aby drogę 381 wyłaczyć w całości z ruchu samochodowego i już mamy gotowy single track, double track a nawet triple track i quadruple track. Niech żyją cykliści!
Kolarz (19 sierpnia 2021 14:42)
Pani Dorota ma zdecydowanie rację mówiąc "powoli". Jednak w takim tempie nigdy nikogo nie dogonimy. Mamy zaledwie niespełna 10km single tracków gdzie projekt Glacencis liczy ich około 200 km. W konkursie rowerowej 500 bierze udział 35 osób jednak tylko 12 osób ma przejechaną przynajmniej jedną trasę. Widać sukces marketingowy włodarzy z trzech gmin. Brawo Wy.

Dodaj komentarz

single  |   tracki  |   odcinek  |   otwarty  |   jedlina-zdroj  |   trasa  |  

Dzień Niepodległości Ukrainy. ''Dziękujemy polskiemu narodowi''

Napad na kantor na Plac Magistrackim

Nawet 1700 osób weźmie udział w XXII Toyota EKO Półmaratonie

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij