Powstała nowa trasa rowerowa w Jedlinie-Zdroju

W Jedlinie-Zdroju otwarto kolejną, blisko trzykilometrową trasę single track. To kolejna inwestycja w ramach „Rowerowej 500”, czyli inicjatywy łączącej gminy Jedlina-Zdrój, Głuszyca i Walim.

- Początek nowego single tracka znajduje się obok Hotelu „Jedlinka” przy ulicy Zamkowej. To niezwykle urokliwa, jedna z piękniejszych dolnośląskich tras. Można przejechać całą pętlę, wracając z powrotem w okolice hotelu lub zjechać do stacji kolejowej. W tym miejscu biegnie trasa „J1” wytyczona w ramach inicjatywy „Rowerowa 500” - opowiada Leszek Orpel, burmistrz Jedliny-Zdroju.

 

Wcześniej na terenie gminy powstało już około czterech kilometrów single tracków usytuowanych przy Parku Aktywności „Czarodziejska Góra” (ul. Poznańska).

Na Czarodziejskiej Górze znajdują się również uruchomione w tym roku: wypożyczalnia rowerów (również elektrycznych) oraz Miejsce Obsługi Rowerzystów, gdzie można umyć rower, skorzystać z narzędzi czy naładować rower elektryczny. Kolejny taki obiekt powstał na terenie kompleksu „Active Jedlina” przy ul. Kłodzkiej, a trzeci uruchomiono właśnie dziś przy Hotelu „Jedlinka”. Tutaj także znajduje się wypożyczalnia rowerów tradycyjnych i elektrycznych.
 
 
„Rowerowa 500” to inicjatywa trzech gmin: Jedliny-Zdroju, Głuszycy i Walimia. W wyniku wspólnych prac wykonano około pięciuset kilometrów tras rowerowych o różnym stopniu trudności. Powstała też mapa, która dodatkowo zawiera informacje o atrakcyjnych miejscach przy trasach rowerowych, parkingach oraz obiektach gastronomicznych i hotelowych ze specjalną ofertą dla rowerzystów.
 
Do końca miesiąca trwa też Rodzinny Rajd „Rowerowej 500”. Udział wziąć może każdy kto zarejestruje się na stronie internetowej i w dowolnym terminie przejedzie minimum 5 tras (w tym po jednej w każdej gminie). Nie liczy się czas przejazdu, nagrody o wartości 12 tysięcy złotych zostaną rozlosowane wśród wszystkich uczestników. Szczegóły można znaleźć  tutaj
 
W dzisiejszej uroczystości udział wzięła między innymi Dorota Bielecka, wielokrotna Wicemistrzyni Polski w rywalizacji kolarzy górskich.
 
- Nasz region jest wymarzony do uprawiania kolarstwa górskiego, powstaje coraz więcej tras, powoli zaczynamy doganiać bardziej rozwinięte rejony kraju i Europy – mówiła podczas otwarcia nowych single tracków.
 

red

foto: SingleTrack Jedlina-Zdrój

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno