Menu

Tak reklamowało się uzdrowisko

Reklama dźwignią handlu. Zobacz jak przed wojną wyglądały reklamy prasowe uzdrowiska w ówczesnym Bad Salzbrunn.

Tak reklamowało się uzdrowisko

Jeszcze przed wynalezieniem Internetu wiedziano, że rozpoznawalność marki buduje się poprzez docieranie do nowych grup odbiorców (choć pewnie wówczas tak tego nie nazywano). Fundacja Księżnej Daisy von Pless dotarła do licznych publikacji prasowych, zachęcających kuracjuszy do odwiedzenia uzdrowiska i skorzystania z dobrodziejstw lecznicych wód. W archiwach znajdują się także ogłoszenia w języku polskim.

 

- Promocja prasowa na początku ubiegłego stulecia miała podobną siłę rażenia jak dzisiejsza w internecie. Książęca rodzina Hochberg von Pless zdawała sobie sprawę z faktu, że reklama jest dźwignią handlu. Dzięki temu wydobywane aż z czterech źródeł wody mineralne wysyłano z Bad Salzbrunn na cały świat - czytamy na stronie Fundacji.

 

 

 

opr.plr

foto: Fundacja Księżnej Daisy von Pless

redakcja@walbrzych24.com

 

Komentarze

Grunwald 1410 (23 sierpnia 2021 20:53)
Cytuję użytkownika: Ktoś
A co nas obchodzą szwaby i ta cała daisy o to cała prawda o tych których tak prubujecie tak promować: https://youtu.be/5AGPtvFRE60
Nas nie obchodzą, ale na pewno RFN obchodzi propagowanie tego typu informacji, bo jest to stopniowe przyzwyczajanie do niemieckości jaką znowu planuje się tu wprowadzić w myśl doktryny ,,Mitteleuropa-Ost".To się nazywa w krajach niepodległych ,,naruszaniem bezpieczeństwa kulturowego".
sac aca (23 sierpnia 2021 20:28)
Cytuję użytkownika: Mirek
Ale te komentarze jak zeykle bardzo dowcipne chyba pisane przez PiS-owcow. Mirek.,
Talibie analfabeto do szkoły
Hej (23 sierpnia 2021 20:11)
Szukam miłego i kulturalnego faceta na spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Martyna lat 24, wzrost 169cm, . wiecej moich fotek i kontakt do mnie tu - i wyszukaj mnie po niku: Martynka napisz do mnie i spotkajmy sie! https://cutt.ly/OmOMB0D
Mirek (23 sierpnia 2021 17:47)
Ale te komentarze jak zeykle bardzo dowcipne chyba pisane przez PiS-owcow. Mirek.,
Ja (23 sierpnia 2021 12:50)
Grzybowski - żywa reklama Uzdrowiska ha , ha , ha
Prasa (22 sierpnia 2021 23:33)
A gdzie szyldy GW Michnika i NIE Urbana
Felek (22 sierpnia 2021 21:42)
To ku chwale ,przybyłego z drugiej swojej ojczyzny kłamczucha Doncia.
Ktoś (22 sierpnia 2021 21:22)
A co nas obchodzą szwaby i ta cała daisy o to cała prawda o tych których tak prubujecie tak promować: https://youtu.be/5AGPtvFRE60
Jacek (22 sierpnia 2021 20:48)
Zapomnieliście dodać, że niektórym kuracjuszom przebukowywano bilety na Gross Rosen i Oświęcim.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Szczawno-Zdrój  |   reklamy  |   uzdrowisko  |   gazety  |   przed wojną  |  

Sprawdź samochód przed zakupem w Serwisie Toyota Nowakowski

Dodatkowa opłata za ''ponadliczbowe'' odpady

W sobotę derby - na mecz ubieramy się na czarno

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij