Jeżdżą bez prawa jazdy

Mają cofnięte prawa jazdy, a i tak wsiadają za kierownicę - czy to już plaga? Wałbrzyscy policjanci zatrzymali podczas minionego weekendu aż czterech kierowców, którzy prowadzili auta mimo zatrzymanego prawa jazdy. Dwóch z nich miało dożywotni zakaz kierowania pojazdami. 

 

Pierwszy z kierowców został zatrzymany w piątek w nocy na ul. Wrocławskiej w Wałbrzychu. 28-letni wałbrzyszanin miał w zeszłym roku zatrzymane prawo jazdy. Na ul Wańkowicza w ręce drogówki wpadał 41-letni wałbrzyszanin. Podczas kontroli okazało się, że kierujący prowadził mimo cofniętych uprawnień.
 

Kolejni kierowcy wpadli w sobotę:  pierwszy z nich po godzinie 02:00 w Jabłowie na ul Głównej. 30-letni mieszkaniec powiatu wałbrzyskiego miał orzeczony dożywotni zakaz kierowania pojazdami. Kilka godzin później na ul. Karaka w Wałbrzychu policjanci sprawdzili wymagane uprawnienia u 46-latka. Kierujący miał również orzeczony  dożywotni zakaz kierowania pojazdami. 
 
- Za jazdę pomimo orzeczonego przez sąd zakazu kierowania pojazdami można trafić do więzienia na 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.

Kierujących czekają także wysoka grzywna. 
 
- Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba nie posiada prawa jazdy, a chce jechać pojazdem, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić dyżurnego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, który przekaże informacje Policji, a dyżurny wyślę na miejsce zdarzenia patrol. Pamiętajmy osoby, które z różnych powodów utraciły wcześniej uprawnienia mogą na drodze powodować poważne zagrożenie, dlatego tak ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania - dodaje podkom. Świeży.

opr. adm
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno