Siennicki odwołany w trybie natychmiastowym. Czy dostanie odprawę?

Artur Siennicki odwołany w trybie natychmiastowym z funkcji prezesa Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej.  Siennicki nie jest prezesem już od 13 sierpnia, Rada odwołała go dzień po tym, jak wysłał do mediów oświadczenie, w którym tłumaczył, że rezygnuje z funkcji i chwalił się swoimi osiągnięciami. 
 

Artur Siennicki 12 sierpnia wydał emocjonalne oświadczenie dotyczące rezygnacji z funkcji prezesa Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Oprócz pochwalenia się swoimi osiągnięciami, Siennicki poinformował, że rezygnuje z funkcji prezesa dopiero od 20 września bo, jak napisał "Czuję się zobowiązany dochować należytej staranności i nadal dbać o dobro Spółki dając Radzie Nadzorczej 5-tygodniowy okres na uzupełnienie składu Zarządu".

Siennicki powód swojej rezygnacji tłumaczy w ten sposób: Sytuacja, w której od kilku tygodni narusza się moje dobre imię,  jest  poniżej wszelkich standardów biznesowych i nie będzie przeze mnie akceptowana, stąd moja zdecydowana reakcja.


Jednak już dzień później, 13 sierpnia, Rada Nadzorcza spółki odwołała Siennickiego  w trybie natychmiastowym, co oznacza, że Siennicki nie jest prezesem od 13 sierpnia. Skąd takie działania Rady Nadzorczej?  Nie wiemy.

Departament Kominikacji i Marketingu Wałbrzyskiej Strefy od dłuższego czasu nie udziela żadnych informacji.  Od kilku tygodni nie możemy uzyskać informacji dotyczących zamówionych przez strefę specjalnych statuetek na okoliczność "spotkania z prezesem Siennickim". Ile statuetek zamówiono i ile kosztowały - maila z pytaniami wysłaliśmy 29 lipca - Departament Komunikacji zatrudniający kilka osób - wciąż milczy.

Dziś pytamy również o to jak wysoką odprawę otrzyma były już prezes Artur Siennicki.  Czekamy na informacje z WSSE. 

Nie wiemy też czy były już prezes Siennicki zdążył rozdać zamówione "z okazji spotkania" statuetki, bo jak wynika z oświadczenia, zamierał zrezygnować z funkcji dopiero 20 września. Czekamy aż  WSSE doliczy się ile kosztowały statuetki z okazji... spotkania. 
 

Czytaj też:
Oskarżają prezesa o nękanie
Będzie kontrola w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej ?
Nepotyzm PiS, podział łupów w Wałbrzychu i tańczący prezes WSSE
A Ty, dostałeś już statuetkę od prezesa Siennickiego ?adm
foto: monter
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno