Menu

MOPS przygotował wzruszający film, zachęcający do rodzicielstwa zastępczego

Około 130 dzieci czeka na nowych rodziców. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wałbrzychu przygotował film promujący rodzicielstwo zastępcze. 

MOPS przygotował wzruszający film, zachęcający do rodzicielstwa zastępczego
- Rozpoczynamy kolejny etap promocji rodzicielstwa zastępczego. Nagraliśmy profesjonalny film, zachęcający do zostania rodziną zastępczą. Obecnie w placówkach opiekuńczo wychowawczych na terenie Wałbrzycha przebywa 130 dzieci, które potrzebują opieki, wsparcia i potrzebują dobrych ludzi. Ponad 20 dzieci, to są dzieci do 10 roku życia. Zachęcamy wszystkich do współpracy. - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Wałbrzychu, Magdalena Stefańska. 
 
By zostać rodziną zastępczą nie trzeba spełniać dużych wymagań. Wystarczy kochać dzieci i chcieć się nimi opiekować. 
 
- To nie muszą być małżeństwa, to mogą być osoby samotne. Oczywiście trzeba mieć 18 lat, ale nie ma górnej granicy wieku. Wiek tutaj nie ma żadnego znaczenia.  - mówi dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy  Społecznej w Wałbrzychu, Magdalena Stefańska.
 
 
Jedną z osób, która opiekuje się dziećmi jest Ewa Wróbel-  prowadzi rodzinny dom dziecka od 15 lat. Przez ten czas przygarnęła około 20 dzieci. Obecnie opiekuje się szóstką. Jakie to są dzieci i co jest najtrudniejsze w byciu rodziną zastępczą? 
 
- Przychodzą dzieci poranione – najczęściej przez najbliższe sobie osoby. Musimy współpracować z tymi rodzinami. To nie jest łatwe, rodzice często są osobami roszczeniowymi. Są pełni żalu, pretensji, tak jakbyśmy to my odbierali im te dzieci. Tak nie jest, bo zazwyczaj bierzemy dzieci z placówek. Z dziećmi trzeba indywidualnie pracować. Każde dziecko jest inne i wymaga innej formy wsparcia. - mówi Ewa Wróbel. 
 
W jaki sposób MOPS wspiera rodziny zastępcze?
 
 
- Mamy panią koordynator, która prowadzi nadzór i pieczę nad nasza rodziną. Jest to pracownik MOPSu. Pracuje nam się bardzo dobrze. Pani Kasia doskonale zna nasze dzieci, a my znamy ją. Nawet mieszkamy blisko siebie.  - mówi Ewa Wróbel.
 
Jak zachęcić innych, by zostali rodziną zastępczą?
 
- Są takie dylematy – czy ja się nadaję? Dopóki nie spróbujemy, nikt nie jest w stanie na to odpowiedzieć – nawet my sami. Musimy przejść szkolenia, przyjąć te dzieci, przejść przez to wszystko razem z dziećmi. Często bywa trudno, ale bywają wspaniałe chwile, które nam to wszystko wynagradzają.   - mówi Ewa Wróbel.
 

 
P.Mistrzak
foto: WTV
redakcja@walbrzyc24.com
 
 
 
 

Komentarze

Hahaha (28 sierpnia 2021 11:27)
Biedronie zaacierają rączki.
Greer (27 sierpnia 2021 9:28)
Cytuję użytkownika: Plastikowy Romek
Cytuję użytkownika: Roman
Wałbrzyski MOPS to jest patologia, podobnie jak większość tego miasta z carem na czele.
Większość miasta? Tu chodzi tylko o ortodoksyjnych fanów uzależnionych od cara i grupkę skamielin- komunistów
Ludzie... Tu chodzi o dzieci i pomoc im. Co mają te wasze przepychanki pseudo polityczne? Może zamiast syczeć na władze zza monitora, zakasalisbyście rękawy i pomyśleli nad tym co zrobić, aby w naszym mieście coraz mniej dzieci trafiało do placówek i rodzin zastępczych. Gęgać to każdy głupi potrafi, ale wstać i zatroszczyć się o młodsze pokolenie to nie ma komu.
Plastikowy Romek (27 sierpnia 2021 7:58)
Cytuję użytkownika: Roman
Wałbrzyski MOPS to jest patologia, podobnie jak większość tego miasta z carem na czele.
Większość miasta? Tu chodzi tylko o ortodoksyjnych fanów uzależnionych od cara i grupkę skamielin- komunistów
Roman (27 sierpnia 2021 5:13)
Wałbrzyski MOPS to jest patologia, podobnie jak większość tego miasta z carem na czele.

Dodaj komentarz

mops  |   film  |   promujacy  |   rodzicelstwo  |   zastepcze  |  

Pamiętacie swój pierwszy film w Kinie Apollo?

Wałbrzych na unikalnych nagraniach Polskiej Kroniki Filmowej

Ruszają kolejne warsztaty terapii dla przewlekle chorych

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij