Menu

Kobuleti miastem partnerskim Świdnicy

Kobuleti w Gruzji zostało miastem partnerskimi Świdnicy. Prezydent Świdnicy Beata Moskal – Słaniewska i burmistrz Kobuleti, Miriam Katamadze podpisali umowę współpracy. 
Kobuleti miastem partnerskim Świdnicy
Współpraca obejmować będzie takie dziedziny jak: kultura i sztuka, sport i turystyka, edukacja, ochrona środowiska, gospodarka, transport miejski, ochrona zabytków, ochrona zdrowia i sprawy społeczne, urbanistyka i rewitalizacja.
 
 
Kobuleti to drugie najludniejsze miasto w regionie Adżarii. Jest  malowniczo położone nad Morzem Czarnym, ok. 25 km na północny wschód od Batumi. Kobuleti rozciąga się na odcinku 12 km wzdłuż wybrzeża Morza Czarnego. Miasto posiada strefę ekonomiczną i jest zainteresowane nawiązaniem współpracy z polskimi przedsiębiorcami. To miejsce o bogatej historii i pełne atrakcji turystycznych. Jego walorami są szerokie malownicze plaże, egzotyczna roślinność oraz ciepły klimat. Kobuleti jest uzdrowiskiem – leczy się tam choroby układu krążenia, nerwowego i oddechowego.

- Wraz z burmistrzem Miriamem Katamadze, w imieniu naszych lokalnych społeczności złożyliśmy podpisy pod umową. Czekaliśmy na ten dzień półtora roku, gdyż covid uniemożliwił nam spotkania. Z tym większą radością deklarujemy sobie przyjaźń na dobre i na złe. Dziękuję Konsulowi Honorowemu Gruzji w Polsce, Wojciechowi Wróblowi oraz Karolowi Przywarze z Fundacji Kaukaskiej za ten wzniosły dzień. Za to, że dwa miasta rozpoczynają piękną współpracę – mówi prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska. 
 
Obecnie miastami partnerskimi Świdnicy są: Biberach, Iwano-Frankowsk, Kazincbarcika, Niżyn, Police nad Metuji, Tendring, Trutnov oraz Rejon Święciany.

Chęć wspólnego działania wyraziło także francuskie miasteczko Uchaud, z którym w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa współpracy. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Świdnica  |   Gruzja  |   Moskal  |   Słaniewska  |   partnerskie miasta  |  

Udekoruj dom i balkon na święta

Konkurs fotograficzny: Świątecznie w Świdnicy. Do wygrania tysiąc zł.

4,5 mln zł. na aktywizację zawodową imigrantów z Ukrainy

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij