Marta Wosak uniewinniona od ***** ***

Marta Wosak, jedna z  liderek protestów kobiet przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, uniewinniona od zarzutów dotyczących organizacji nielegalnego zgromadzenia oraz używania wulgarnych słów - je**ć PiS i wy******lać.

Sąd nie stwierdził społecznej szkodliwości czynu. 
 
- Nie ukrywam, że to była duża ulga duże zaskoczenie – z tego powodu, że uzasadnienie wysokiego sądu było naprawdę niesamowite.  - mówiła Marta Wosak. 
 
Do protestów doszło po decyzji Trybunału Konstytucyjnego o tym, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją  .
 
- Wysoki sąd stwierdził, że skoro mamy prawo do spontanicznych protestów i wyrażania swojego niezadowolenia z decyzji Trybunału Konstytucyjnego, to nie można przedstawiać zarzutów i organizacji zgromadzenia bez wymaganego zezwolenia. Zezwolenie na spontaniczne demonstracje nie jest wymagane. - mówi Marta Wosak.
 
Sąd uznał, że do protestów doszło w całej Polsce, a nie tylko w Świdnicy. 
 
- Na nagraniach jest wyraźnie pokazane, że nie ma osoby, która przewodniczy. Spotkaliśmy się absolutnie spontanicznie i przekazywaliśmy równie spontanicznie mikrofony. - mówi Marta Wosak
 
red
foto: WTV
redakcja@walbrzych24.com
 
 
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno