Menu

Prawie 300 zakażeń. 5 osób nie żyje

Kolejny wzrost zakażeń koronawirusem. Mamy 290 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia - poinformowało Ministerstwo Zdrowia

Prawie 300 zakażeń. 5 osób nie żyje
W Wałbrzychu bez nowych zakażeń.
 
Zakażone osoby pochodzą z województw: 
 
mazowieckiego 51, 
śląskiego 33, 
małopolskiego 32, 
zachodniopomorskiego 20, 
wielkopolskiego 19, 
łódzkiego 18, 
lubelskiego 16, 
podkarpackiego 16, 
dolnośląskiego 15
pomorskiego 14, 
podlaskiego 12, 
 
 
kujawsko-pomorskiego 8, 
opolskiego 8, 
świętokrzyskiego 7, 
lubuskiego 5, 
warmińsko-mazurskiego 5. 
 
 
 Z powodu COVID19 zmarła 1 osoba. 4 osoby zmarły z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami. 
 
 Liczba zakażonych koronawirusem 2 888 028/ 75 340 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ada (29 sierpnia 2021 0:44)
Nie zabije nas plandemia, nie zabije nas fala alfa, beta, gama, nie zabiło nas nieprzestrzeganie idiotycznych restrykcji sanitarnych. Zniszczy nas psychicznie i ekonomicznie, brak zgody na eksperymentalny zastrzyk. Nie możemy poddać się presji szaleńców. Są nas miliony, pokonamy zło. Przepędzimy, tych co niszczą Polskę i Polaków, tam skąd przyszli.
pawel (28 sierpnia 2021 21:13)
"Zgodnie z art. 2 ust 9 ustawy o przeciwdziałaniu epidemii: „epidemią jest taka wystąpienia na danym obszarze zakażeń lub zachorowań na chorobę zakaźną w liczbie wyraźnie większej niż we wcześniejszym okresie albo wystąpienie zakażeń, lub chorób zakaźnych dotychczas niewystępujących”.*****W całym sierpniu zakażeń ,zgonów , hospitalizacji jest wyraźnie mniej niż w analogicznym okresie ub.r.*****Zgodnie z prawem zatem – jak wskazuje Kancelaria Lega Artis – ogłoszony stan epidemii stracił podstawę prawną. Formalnie mógłby zacząć obowiązywać dopiero wtedy, gdy liczba zakażeń będzie większa niż w analogicznym okresie 2020 roku.
flicker (28 sierpnia 2021 21:11)
Cytuję użytkownika: pawel
Cytuję użytkownika: flicker
Pawel ty znasz kojime czy tylko mi się zdaje?
nie znam :(
Spoko myślałem że jednak ...BTW spoko teksty dobra robotę robisz tu,aż kowidowcom piana z mordy leci buahahahh.
pawel (28 sierpnia 2021 21:07)
Cytuję użytkownika: flicker
Pawel ty znasz kojime czy tylko mi się zdaje?
nie znam :(
pawel (28 sierpnia 2021 21:06)
Biden oświadczył, że odbył poważną rozmowę z dr Faucim nt. tego, co ile miesięcy należy podawać społeczeństwu szczepionkę przeciw COVID-19.Główne pytanie brzmi: czy powinno się szczepić częściej niż co osiem miesięcy? Czy powinniśmy szczepić co pięć miesięcy? To jest aktualnie przedmiotem dyskusji – powiedział. ***************cicho , nikomu nie mówcie .........powiedzcie że osoby bardzo chore muszą wziąć przypominającą dzialke .........w listopadzie dopowiecie że wszyscy od 60 roku życia a w styczniu że pozostali .......ale teraz cicho .........szur szur , foliarz , antyszczep , siewca smierci , moderca dziakdów i babć .............cichoooooooooooooooooooooo nikomu nie mowić ................
flicker (28 sierpnia 2021 20:59)
Pawel ty znasz kojime czy tylko mi się zdaje?
pawel (28 sierpnia 2021 20:55)
RMF24 (przypominam otrzymał 3 mln złotych za promocję kampanii szczepień i polityki covidowej od polskiego rządu) 28.12.2020 (https://www.rmf24.pl/raporty/raport-koronawirus-z-chin/najnowsze-fakty/news-prof-horban-zaszczepieni-na-covid-19-nie-beda-zarazali-bo-ni,nId,4953501#crp_state=1) **********"Zaszczepieni przeciwko COVID-19 nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni" - stwierdził główny doradca premiera ds. Covid-19 prof. Andrzej Horban. Z założenia osoby, które szczepimy nie zarażają, bo powinny być zdrowe. Ponieważ jednak nie sprawdzamy, czy człowiek jest z tym momencie nosicielem wirusa, czy nie (jest), to nie. Istotą szczepienia jest wytworzenie takiego poziomu odporności, żeby człowiek nie był zarażony. W związku z tym należy odpowiedzieć krótko i zwięźle: nie - nie będą zarażali, bo nie będą zakażeni - podkreślił. "************************************I co to ruscy tak podmienili tekst na stronie RMF bo Horban tak nigdy nie powiedział ??? bueheeheheheheheeheheh jak wiemy zaszczepieni i zakażają i transmitują wirusa tak samo jak niezaszczepieni choc w oxfordzie twierdzą że nawet bardziej ................
qwerty to psi hu j (28 sierpnia 2021 20:31)
Cytuję użytkownika: qwerty
Cytuję użytkownika: analityk medyczny
Liczba zakażonych koronawirusem 2 888 028/ 75 340 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Czyli śmiertelność wyniosła AŻ !!! 2,61 % !!! Do tego wiarygodność testów to mniej niż ZERO !!! Do tego nie wykonywano sekcji zwłok, a każdy zmarły u którego fałszywy test był i jest dodatni jest kwalifikowany jako zmarły na covidiotozę !!! NA PAL TYCH WSZYSTKICH MEDYKÓW MENGELE leczących przez telefon i namawiających do wstrzykiwania sobie gmo + tlenek grafenu.
trafił zjeb na zjeba (czyli analityk na pawełka)
A ty trafiłeś na mnie psia koncuwo i uważaj bo mnie pod kur wisz i będziesz zbierał zęby z podłogi buahahahah .Taki typowy katol z ciebie przyje bany na łeb wykonujący rozkazy polityków z tv,czyli jeb any gamon hehe.
Krzychu (28 sierpnia 2021 19:01)
Przyjdzie jesień i przyniesie przeziębienie, a nie czekaj teraz to się nazywa covid przeziębienie przeszło już parę mutacji i płynie na czwartej fali.
pawel (28 sierpnia 2021 17:31)
Cytuję użytkownika: Rita
Cytuję użytkownika: Ha
Cytuję użytkownika: Do redakcji
Cytuję użytkownika: pawel
28.08.2021 - 28.08.2020 (rok 2020 w nawiasie)######## a.)zakażenia: 290 (791) - 2,7 razy mniej, d.)zgony: 5 (8) - 1,6 razy mniej , c.)zakażenia na dolnym śląsku: 15 (30) - 2 razy mniej,d.)ilość testów: 42825 (25762) - 1,6 razy więcej (17063) , e.)hospitalizacje: 406 (2221) - 5,4 razy mniej , f.)zajęte respiratory: 50 (89) - 1,7 razy mniej.............@@@@@@@@@@ zakażenia 28 dni sierpnia roku 2021 oraz 2020 oraz zgony.############# a.)zakażenia: 4999 (19134) - 3,8 razy mniej , b.)zakażenia na dolnym śląsku: 298 (722) - 2,4 razy mniej , zgony: 52 (297) - 5,7 razy mniej....****** Twierdziłem że na koniec sierpnia będzie do 160 zgonów a jest ponad 50 ...........dlaczego Polacy nie chcą umierać ???? Razem z Niedzielskim jesteśmy wku....eni ...............bo IV fala jest od 2 tygodni ............oby zakażenia chociaż wzrastały to jedyne co nam zostało ............... marzy nam się z Dworczykim i Kraską taki Izrael i W.Brytania ......byłaby super fala zakażeń i piękny lokcdown ............buehehehehehehehe ...A dlaczego w W.Brytanii zniesiono obostrzenia jak było dziennie 40 tysięcy zakażeń ?A w Polsce jak się pojawi 1000 dziennie to powrócą restrykcje ????
Czy ktos w końcu zacznie usuwać te brednie niespełna rozumu czlowieka?Ten typ nawołuje do lekceważenia tego ,co mówią ludzie odpowiedzialni za Polaków.
Mówisz o ludziach odpowiedzialnych za zdrowie Polaków, którzy nic sobie nie robią z ogólnie obowiązujących przepisów prawa w tym Konstytucji RP, którzy robią przekręty na maseczkach i respiratorach, którzy wydają miliony na wybory, które się nie odbywają? Czy o tych, którzy są "uznanymi autorytetami medycznymi" na finansowej smyczy koncernów farmaceutycznych?
Gdyby rządziło PO piniedzy by nie było na nic.Banda nieudaczników doprowadziłaby do tego że ludzie umierali by na ulicach.Wiec nie dyskutuje na ten temat.
Słyszalem że teraz umierają w karetkach w oczekiwaniu na ewentualne przyjęcie na SOR.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

zakazenia  |   covid  |   ministerstwo  |   przypadki  |   koronawirus  |  

Prawie 2,4 tys zakażeń koronawirusem w ciągu tygodnia

Koronawirus: 550 zakażeń na Dolnym Śląsku w ciągu tygodnia

Czy w Wałbrzychu wrócą masowe punkty szczepień?

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij