Kierowca autobusu pił alkohol po kontroli alkomatem

Był pod wpływem alkoholu, ale  prowadził autobus. Jak do tego doszło i czy kierowcy są kontrolowani alkomatem?

Kierowca został zatrzymany na ul Armii Krajowej w Wałbrzychu. To 46-letni kierowca autobusu miejskiego. Mężczyzna był pod wpływem alkoholu i  przewoził pasażerów. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, trafił do policyjnego aresztu.
 
- Wszyscy, którzy wyruszają w trasę, w momencie pobierania dokumentów są sprawdzani alkotestem. Niewykluczone, że kierowca pił alkohol po badaniu. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński. 
 
Kierowca pochodził z Ukrainy i pracował nienagannie  przez kilka lat. Został zwolniony. 
 
- Nie było takich sytuacji, żeby wcześniej jakoś podpadł. - mówi zastępca dyrektora Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta, Bogusław Rogiński.
 
Nie jest to pierwszy tego typu przypadek w wałbrzyskiej komunikacji. Dwa lata temu kierowca linii nr 2 miał prawie 3 promile. Jego styl jazdy zaalarmował pasażerów, którzy powiadomili policję. 
 
 
Mniejsze „grzeszki” to palenie papierosów. Pasażerowie  od czasu do czasu informują i wysyłają do naszej redakcji filmy, na których kierowcy puszczają sobie dymka, nie zważając na komfort ludzi, których wiozą. 
 
 
 
red
foto: ilustracyjne
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno