Menu

Prezydent: rok szkolny rozpoczyna się normalnie, nie zakłada się żadnego lockdownu

Rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, żadnej nauki w jakichś specjalnych systemach hybrydowych czy innych - mówił prezydent Andrzej Duda

Prezydent: rok szkolny rozpoczyna się normalnie, nie zakłada się żadnego lockdownu
Prezydent powiedział, że otrzymał ze strony rządu pełną informację dotyczącą przygotowania szkół do nowego roku szkolnego. "Najważniejszą informacją jest to, że rok szkolny rozpoczyna się normalnie. Nie zakłada się absolutnie żadnego lockdownu, nie zakłada się absolutnie żadnej nauki w jakieś specjalnych systemach hybrydowych czy innych. Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze" - oświadczył prezydent.
 
Oczywiście - zaznaczył - szkoły zostały dodatkowo wyposażone w infrastrukturę zabezpieczającą. "Są szkołom przekazywane specjalne dystrybutory płynu odkażającego, które zawierają także i termometry" - mówił. Dodał, że szkoły otrzymują maseczki oraz rękawice.
 
"Ta podstawowa infrastruktura zabezpieczająca w szkołach będzie; oprócz tego są przygotowane materiały edukacyjne, które będą pokazywane młodzieży, będą się odbywały lekcje dotyczące nie tylko samego koronawirusa, ale w ogóle tego, jak postępować, by w jak największym stopniu zabezpieczyć się przed zachorowaniem" - dodał. Wyraził też nadzieję, że zwiększony poziom higieny oraz ostrożności u dzieci i młodzieży, pomoże także w zmniejszeniu liczby zachorowań na choroby sezonowe, np. grypę.
 
Prezydent poinformował, że nie przewiduje się, aby dzieci i młodzież miały uczestniczyć w lekcjach w maseczkach, jednak będzie obowiązek ich noszenia w częściach wspólnych, w czasie przerw, na przykład gdy dochodzi "do mieszania się klas". Wyjaśnił, że jest to spowodowane tym, iż niemożliwe jest w praktyce utrzymanie w tych miejscach w szkole dystansu społecznego.
 
- Nie przewiduje się w ogóle, żeby mógł zostać wprowadzony lockdown gospodarki czy lockdown szkolny. Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie" - mówił prezydent. Jednocześnie przypomniał o dostępności szczepień, zachęcał do tego, jednak podkreślił, że nie będzie żadnego podziału na uczniów zaszczepionych, bądź nie. "Nie przewiduje się w ogóle czegoś takiego; musiałoby dojść do bardzo znacznego pogorszenia sytuacji, w sposób nieprzewidziany - zastrzegł.
 
 
W innej części briefingu wyjaśnił, że mogłoby się tak strać np. w przypadku pojawienia się nowej odmiany koronawirusa.
 
- Często słyszy się, że rodzice obawiają się, iż dzieci zostaną podzielone na te, które zostały zaszczepione i te, które nie; a te niezaszczepione nie będą mogły chodzić do szkoły, a te zaszczepione będą mogły. Pan minister powiedział: zdecydowanie nie. Zdecydowanie jest przeciwnikiem takiego dzielenia dzieci według takiego kryterium, nie przewiduje się w ogóle czegoś takiego - zapewniał prezydent.
 
Polska Agencja Prasowa
redakcja@walbrzych24.com
foto: ilustracyjne
 
 

Komentarze

mieciu (31 sierpnia 2021 19:16)
Cytuję użytkownika: MATKA
Ja osobiscie, to nie wiem skad Pan Prezydent ma takie ciekawe informacje i dane, ze dzieci sa w tej pandemii bezpieczne?! A te wszystkie chore dzieci, to oczywiscie statysci a powiklania to ich wymysly…Jak mamy pozbyc sie tej ZARAZY kiedy tak wazna( niby) osoba w panstwie ma do niej takie podejscie?
droga Pani Matko, wystarczy poprosic ministerstwo zdrowia o dane dot. zachorowań i ewentualnych zgonów przez ostantie 1,5 roku. albo wystarczy poszukać to w internetach (dostępne) uspokoi sie pani no chyba że pasowało pani siedzenie z dzieckiem w domku udając że dziecko się kształci, a pani oczywiscie buduje dziecka odpornosc, wiedzę i zdrowie relacje psychiczno społeczne
woźny (31 sierpnia 2021 19:13)
szkodza że pan prezydent nie pochylił sie nad tematem wczesniej. SP 21 na Grodzkiej jet w tak tragicznym stanie że jutro rozpoczynają tam szkołę z kałużami na podłogach, metalowymi blachami w podłodze bo szkoda na płytki bądz nową posadzkę... wstyd. ale wazne ze nowa biblioteka jest , drogi sie robią
pawel (31 sierpnia 2021 11:55)
Cytuję użytkownika: MATKA
Ja osobiscie, to nie wiem skad Pan Prezydent ma takie ciekawe informacje i dane, ze dzieci sa w tej pandemii bezpieczne?! A te wszystkie chore dzieci, to oczywiscie statysci a powiklania to ich wymysly…Jak mamy pozbyc sie tej ZARAZY kiedy tak wazna( niby) osoba w panstwie ma do niej takie podejscie?
Tobie nie pasuje przynależność polityczna prezydenta a nie to co powiedzial ,gdyby jakiś slugus brukselski z PO-Hołownia-Lewica-PSL był prezydentem to byś tą wypowiedź natychmiast "zalajkowała" buehheheheheheheheeh ...........@@@@@Ja osobiscie, to nie wiem skad Pan Prezydent ma takie ciekawe informacje i dane, ze dzieci sa w tej pandemii bezpieczne ******Ma dane z rejestrów medycznych niejawnych MZ o hospitalizacjach z podzialem na grupy wiekowe ???? Od 1 marca 20201 są to dane niejawne , więc nie do uzytku publicznego.........@@@@@@@@A te wszystkie chore dzieci, to oczywiscie statysci a powiklania to ich wymysly ************** Ta informacja to rozumiem z nagłówków brukselskiej prasy czy socjalistycznej PiS ???? PIMS-TS czyli powikłania po koronawirusie u dzieci.Szacuje się, że do rozwoju PIMS-TS może dochodzić @@@@ u 1 na 1000 dzieci @@@@@@@, które przebyły COVID-19. **** potężny odsetek co ?????? Na podstawie doniesień z Wuhan szacuje się, że dzieci stanowią jedynie 2% wszystkich zakażonych SARS-CoV-2.Jak dzieci przechodzą COVID-19? Nawet w 90 proc. przypadków COVID-19 u dzieci przebiega bezobjawowo, łagodnie lub ze średnim natężeniem objawów. ***** na tym TVN musi być sporo chorych dzieci bueheheeheheheheeh @@@Jak mamy pozbyc sie tej ZARAZY **** pewnie jak w Australii albo Nowej Zelandii ......................bueheheheheheheheehehe a może jak w Izraelu ? "Gwałtowny wzrost liczby zakażeń w Izraelu. Nowe obostrzenia - RMF24.pl bueheheeheheheh
MATKA (31 sierpnia 2021 8:19)
Ja osobiscie, to nie wiem skad Pan Prezydent ma takie ciekawe informacje i dane, ze dzieci sa w tej pandemii bezpieczne?! A te wszystkie chore dzieci, to oczywiscie statysci a powiklania to ich wymysly…Jak mamy pozbyc sie tej ZARAZY kiedy tak wazna( niby) osoba w panstwie ma do niej takie podejscie?
pawel (31 sierpnia 2021 0:39)
@@@Dzieci i młodzież idą normalnie do szkoły, tak jak zawsze" - oświadczył prezydent.@@@@@@@@@ A czy to jest normalne w szkole ?????? Nawet nie bedę z was się śmiał bo sami się ośmieszacie , wylicze tylko normalne zasady według was jakie maja obowiazywać w szkole ...............normalność polskich polityków . 1.) termometry ,2.) specjalne dystrybutory płynu odkażającego ,3.)maseczki ,4.)rękawice ,5) materiały edukacyjne ak największym stopniu zabezpieczyć się przed zachorowaniem ,6.)maseczki - będzie obowiązek ich noszenia w częściach wspólnych, w czasie przerw *************Przewiduje się, że życie szkolne będzie toczyło się normalnie" - mówił prezydent. ************* To jest nowa normalność w zielonym ładzie .................. &&&&&&&&&&&& I patrzcie bo to jest ważne akurat i moze umknąć otóz to zdanie @@@ nie będzie żadnego podziału na uczniów zaszczepionych, bądź nie @@@@ i juz luz , nie czytasz dalej ........a tutaj taki myk @@@@ musiałoby dojść do bardzo znacznego pogorszenia sytuacji, w sposób nieprzewidziany - zastrzegł. @@@@@@@@@@@@@@@ Obiecałem że nie bedę się śmiać .............po prostu zaśpiewam LALALALALALALALALALA

Dodaj komentarz

lockdown  |   szkoly  |   zamkniecie  |   duda  |  

Prezydent Wałbrzycha o remontach szkół

Prawie 400 miejsc za mało. Wyniki rekrutacji do szkół...

Będzie można odroczyć 8 rat kredytu

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij