Emocjonalna sesja Rady Miasta, apel o przywrócenie dyrektor szpitala

Wałbrzyscy radni przegłosowali apel o przywrócenie zwolnionej dyrektor Szpitala im. Sokołowskiego, Marioli Dudziak. Emocjonalną Sesję Rady Miasta zdominował temat wałbrzyskiego szpitala. 

Radni przegłosowali apel o przywrócenie Dudziak na stanowisko dyrektora (16 radnych było "za",  9 radnych wstrzymało się od głosu).Przeciwko wystosowaniu apelu wystąpił radny Jerzy Langer, który oświadczył, że klub PiS nie weźmie udziału w głosowaniu. 

Przez niemal cztery godziny, wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski, który przyjechał na sesję, był pod gradem pytań, dotyczących funkcjonowania szpitala, zwolnionej po 16 latach dyrektor placówki (o zwolnieniu przeczytasz TUTAJ) i hematologii, psychiatrii czy onkologii. 

Temat przywrócenia na stanowisko zwolnionej dyrektor Dudziak wydaje się przesądzony. 
 

- Nie przyszedłem tu dyskutować nad tym co się zdarzyło, chcę rozmawiać o przyszłości szpitala -  mówi wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, który pojawił się na Sesji Rady Miasta Wałbrzycha.


- Nie usłyszeliśmy ani jednej liczby, jakie będzie zaangażowanie Urzędu Marszałkowskiego  - podsumował dyskusje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

Przedwodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha, Maria Romańska zwracałą uwagę na problemy kadrowe w szpitalu. 

- Nie ma lekarzy na SORze, za chwilę czeka nas katastrofa i zamknięcie SOR-u - mówiła na sesji przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha, Maria Romańska. 

Radny Mariusz Kalinowski zapytał wprost wicemarszałka Krzyżanowskiego o to czy będą "dopięte dyżury" na SORze w wałbrzyskim szpitalu we wrześniu - odpowiedzi jednak nie otrzymał. 
 

Czytaj też:
Dudziak odwołana z funkcji dyrektora
Odwołana dyrektor szpitala wydała oświadczenie
Dlaczego dyrektor Dudziak została odwołana ? Czy odejdą lekarze ?

adm
foto: UM Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno