Menu

Pijany kierowca autobusu nie wsiądzie za kółko przez 3 lata

10 tysięcy złotych grzywny i prawo jazdy zatrzymane na 3 lata - taką karę poniesie 46-letni kierowca autobusu miejskiego w Wałbrzychu, który pijany woził pasażerów. Kierowca został skazany w postępowaniu przyspieszonym. 

Pijany kierowca autobusu nie wsiądzie za kółko przez 3 lata
Pijany kierowca autobusu miejskiego został zatrzymany w sobotę o godzinie 7:00 na ul Armii Krajowej w Wałbrzychu. 46-latek miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu i przewoził pasażerów.

- Jako że był obcokrajowcem zastosowano tutaj tryb przyspieszony. Sąd skazał mężczyznę na grzywnę 10 tysięcy złotych. Zakazał także 46-latkowi kierowania pojazdami przez najbliższe trzy lata. - mówi podkon. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 


Czytaj też:
Pijany kierowca autobusu woził pasażerów - miał ponad promil
Kierowca autobusu pił alkohol już po kontroli alkomatem
 

Przypominamy o konsekwencjach wsiadania po alkoholu za kierownicę :
 
 

zawartość alkoholu 0,2, a 0,5 promila - stan po spożyciu, grozi grzywna do 5 tys. zł lub areszt do 14 dni, zakaz prowadzenia pojazdów,
 
zawartość alkoholu wyższe niż 0,5 promila - stan nietrzeźwości, grozi do 2 lat więzienia,  zakaz prowadzenia pojazdów,  wysoka grzywna,

jeżeli kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat 5.
 

adm
foto: ilustracyjne (archiwum walbrzych24.com)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Równi i Równiejsi (1 września 2021 11:09)
Przepisy o karach za promile nie dotyczą ludzi z immunitetem.Czyli Sędziów,Posłów,Senatorów.Dziękuję za uwagę.
bolek sas (1 września 2021 8:31)
polskiego kierowce to by zamkneli do pudla
Izba wytrzeźwień (31 sierpnia 2021 22:44)
A wydalenie z Polski z zakazem wjazdu co najmniej na 5 lat?
Borysławiak (31 sierpnia 2021 18:40)
Neshchodavno nash Valbzhykh Romek vitav vas ukrayinsʹkoyu movoyu, i vy vypyly horilky, vodiya, i povezly lyudey avtobusom. Hanʹba vam.
Poli (31 sierpnia 2021 15:58)
Nareszcie!Przyspieszona kara powinna dotyczyć każdego bez względu na pochodzenie!

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   pijany kierowca  |   autobus  |   kierowca autobusu  |   pijany kierowca autobusu  |   997  |   112  |   policja  |  

Ostatnie prace na obwodnicy

Pijany radny spowodował kolizję - miał 3 promile

7 wspaniałych koszykarzy Górnika. Zastrzeżone numery koszulek

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij