Pijany kierowca autobusu nie wsiądzie za kółko przez 3 lata

10 tysięcy złotych grzywny i prawo jazdy zatrzymane na 3 lata - taką karę poniesie 46-letni kierowca autobusu miejskiego w Wałbrzychu, który pijany woził pasażerów. Kierowca został skazany w postępowaniu przyspieszonym. 

Pijany kierowca autobusu miejskiego został zatrzymany w sobotę o godzinie 7:00 na ul Armii Krajowej w Wałbrzychu. 46-latek miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu i przewoził pasażerów.

- Jako że był obcokrajowcem zastosowano tutaj tryb przyspieszony. Sąd skazał mężczyznę na grzywnę 10 tysięcy złotych. Zakazał także 46-latkowi kierowania pojazdami przez najbliższe trzy lata. - mówi podkon. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji. 


Czytaj też:
Pijany kierowca autobusu woził pasażerów - miał ponad promil
Kierowca autobusu pił alkohol już po kontroli alkomatem
 

Przypominamy o konsekwencjach wsiadania po alkoholu za kierownicę :

zawartość alkoholu 0,2, a 0,5 promila - stan po spożyciu, grozi grzywna do 5 tys. zł lub areszt do 14 dni, zakaz prowadzenia pojazdów,
 
zawartość alkoholu wyższe niż 0,5 promila - stan nietrzeźwości, grozi do 2 lat więzienia,  zakaz prowadzenia pojazdów,  wysoka grzywna,

jeżeli kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat 5.
 

adm
foto: ilustracyjne (archiwum walbrzych24.com)
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno