Menu

Pojemniki na elektroodpady stanęły Boguszowie-Gorcach

Pojemniki na elektroodpady pojawiły się w Boguszowie-Gorcach.  W każdej dzielnicy pojawiły się czerwone pojemniki, w którym mieszkańcy mogą pozostawić małogabarytowy sprzęt pochodzący z ich domów.

Pojemniki na elektroodpady stanęły  Boguszowie-Gorcach
 - Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny z czerwonych pojemników trafi do profesjonalnych zakładów przetwarzania, gdzie zostaną poddane recyklingowi. Co ważne, z części odzyskanych materiałów powstaną ule oraz wyjątkowe dzieła sztuki tzw. trash art – podkreśla Robert Magolon, Pełnomocnik Zarządu ds. Projektu Elektryczne Śmieci.
 
Odbiór sprzętu wielkogabarytowego należy zgłaszać dzwoniąc na numer infolinii 572 102 102
 
Pojemniki są rozmieszczone w poniższych lokalizacjach:
 
1. Boguszów: Mały Rynek,
2. Gorce: ul. Grunwaldzka pomiędzy nr 1 a nr 5 – przy poczcie,
3. Stary Lesieniec: ul Kosynierów/ ul. Św. Barbary – przy przystanku autobusowym/ placu zabaw,
4. Kuźnice I: ul. Kopernika 2 – w pobliżu Publicznej Szkole Podstawowej nr 6 im. Mikołaja Kopernika, przy placu zabaw.
5.Kuźnice II: ul Żeromskiego/ ul. Wincentego Pola – pętla autobusowa – przy kiosku/ przystanku autobusowym
 
 
Co możemy w nich umieścić?  
 
 
Sprzęt małogabarytowy, którego żaden z zewnętrznych wymiarów nie przekracza 50 cm
 
Można umieścić m.in  odkurzacze, zamiatacze do dywanów, urządzenia do szycia, oprawy oświetleniowe, kuchenki mikrofalowe, sprzęt wentylujący, żelazka, tostery, noże elektryczne, czajniki elektryczne, zegary i zegarki, golarki elektryczne, wagi, urządzenia do pielęgnacji włosów i ciała, kalkulatory, odbiorniki radiowe, kamery wideo, sprzęt wideo i wiele innych. 
 
 
Na czerwonych pojemnikach nieprzypadkowo znajdują się również wizerunki pszczół.
Z odpadów mogą powstać ule dla pszczół.
 
 
red
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com
 
 
 

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

smieci  |   odpady  |   elektro  |   boguszow  |  

Podwyżka cen wywozu śmieci w Świdnicy. W Wałbrzychu bez podwyżek

16-latka trafiła do szpitala. Zderzenie w Boguszowie-Gorcach

Nie wszyscy segregują śmieci i koszty rosną

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij