Menu

Uczniowie wracają do tradycyjnej nauki

Nowy rok szkolny rozpoczął się tradycyjnie jak przed pandemią. Młodzież wraca do nauki stacjonarnej i wszyscy liczą, że nie będzie konieczności powrotu do trybu zdalnego.

Uczniowie wracają do tradycyjnej nauki
Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej przyznał, że jest optymistą i wierzy w to, że w tym roku szkolnym młodzież będzie uczyć się w sposób tradycyjny.
 
- Choć rzadko mi się to zdarza, podzielam urzędowy optymizm Ministra Zdrowia i Premiera, że nie będzie lockdownu. Czuję to, choć dane aktualne medyczne nie budzą szczególnego optymizmu. Obserwując co dzieje się w naszych placówkach wychowawczych, placówkach opieki nad seniorami i w szpitalach uważam, że nieźle w Wałbrzychu odrobiliśmy lekcję ostatnich kilkunastu miesięcy pandemii i jesteśmy dość dobrze zabezpieczeni - przyznał Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Mimo wszystko priorytetem dla wałbrzyskich pedagogów w pierwszych miesiącach nowego roku szkolnego ma być propagowanie szczepień wśród młodzieży. Miasto jest gotowe przeprowadzić szczepienia w szkołach tak, jak miało to miejsce tuż przed wakacjami.
 
- Szczepienia są jedyną, udowodnioną naukowo formą zapobiegania pandemii i powikłaniom. Nie sądzę, by w Wałbrzychu była jedna rodzina, która nie zna kogoś, kto poważnie cierpiał albo wręcz umarł. Oceniamy, że w Wałbrzychu tylko w związku z covidem było 800 zgonów. To straszna liczba - twierdzi Roman Szełemej.
 
 
Miasto zamierza nadal przeznaczać spore środki na wałbrzyską oświatę. Jedną z większych inwestycji jest obecnie przebudowa dawnego Domu Dziecka w dzielnicy Gaj na Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii za kwotę prawie 6 mln zł.
 
- Uważam, że to jedna z najważniejszych inwestycji, które prowadziliśmy w ostatnich latach. Nie tylko dlatego, że będzie to praktycznie nowy budynek z boiskiem, nowym wyposażeniem sal, ale dlatego, że otwiera zupełnie nową kartę w sferze opieki nad młodymi ludźmi, którym trzeba pomóc. Chcemy im pomagać w lepszych warunkach i mądrzej niż do tej pory, choć dziedzictwo tych dwóch placówek na Poniatowie jest pełne szacunku dla tych, którzy tam pracowali i pracują - mówi prezydent Wałbrzycha.
 
 
 
W gronie dyrektorów szkół nastąpiły w tym roku dwie istotne zmiany. Mury "Energetyka" opuszcza dyrektor Ryszard Janas a jego miejsce zajmie dotychczasowa wicedyrektor Justyna Repka-Awdankiewicz. Na stanowisku dyrektora PSP nr 5 Arletę Lenkiewicz zastąpi Renata Gibes.
 
- Cieszę się, że szkoła przetrwała. Początkowo była szkołą górniczą. Ja pracowałem w niej od 1989 roku, czyli kiedy zaczęły się przemiany związane z likwidacją górnictwa. Szkoła przetrwała dzięki kolejnym dyrektorom, którzy nadążali za zmianami w Wałbrzychu i zmianami w przemyśle. Cieszę się, że szkoła pozostaje w dobrych rękach pani Justyny Repki-Awdankiewicz, którą powoływałem na wicedyrektora sześć lat temu - mówi były dyrektor "Energetyka" Ryszard Janas.
 
 
Nowy rok szkolny w Wałbrzychu rozpoczęło ponad 1000 przedszkolaków, około 6000 uczniów szkół podstawowych i ponad 4000 w szkołach ponadpodstawowych. Nad ich edukacją czuwać będzie 1300 nauczycieli.
 
 
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Szczepionkowy Romek (2 września 2021 13:55)
Wszędzie Szełemenko. Im wiekszy ma problem zwłaszcza finansowy, tym wiecej go w mediach.Koszmar.
Michał (2 września 2021 12:58)
Jeśli chodzi o Energetyk jest tam tak źle, że aż dobrze.
pawel (2 września 2021 12:54)
@@ Oceniamy, że w Wałbrzychu tylko w związku z covidem było 800 zgonów. To straszna liczba - twierdzi Roman Szełemej. *********Od początku roku (2021) w Wałbrzychu wystąpiło 5 905 przypadków zakażeń koronawirusem, natomiast zgonów z powodu COVID-19 od początku roku do tej pory mieliśmy 236. Liczba zgonów: 2018 rok – 2005 (160 w grudniu) 2019 rok – 2034 (188 w grudniu) 2020 rok – 2195 (271 w grudniu) .........Czyli 564 zgony covidowe w Wałbrzychu w roku 2020. *********Trochę to kłóci się z oficjalnymi danymi w Polsce gdzie dwukrotnie wiece zgonów było w 2021 roku a nie w 2020 , natomiast w Wałbrzychu jest odwrotnie , 564 - 2020 , 236- 2021 hmmmmmmmmmmmmmmm Teraz trzeba by zliczby zgony na sam covid i z chorobami przewlekłymi ............
pawel (2 września 2021 12:08)
@@ Nie sądzę, by w Wałbrzychu była jedna rodzina, która nie zna kogoś, kto poważnie cierpiał albo wręcz umarł. ****** znam osobę która z udarem trafiła do szpitala w wieku ponad 80 lat i tam sie okazało że ma covid (tydzień po przyjęciu do szpitala), po czym umarła po 3 tygodniach pobytu w szpitalu (wcześniej chodzila w maseczkach , rękawiczkah jednorazowych po sklepach - w dzien udaru nie miala symptomów covida :) )...........co do chorych , znam taki przypadek (tylko ludzi ktorych spotkalem a nie z internetu) że osoba przeszła covid w bolesny sposob ale w domu przechorowała czyli nie wiem taki to był straszny ten covid bez hospitalizacji ...........druga osoba miala objawy grypy żoładkowej (mówila mi że nie bylo to przyjemne ale z racji wieku ponad 60 lat ma już doswiadczenie z innymi chorobami i tamte byly gorsze objawowo niż covid ..........podkresla że covid zlapala w przychodni ...oczywiściie też maseczka caly czas na twarzy)........i znam osoby z objawami bółu głowy , pleców , utratą węchu i smaku &&&&&& Jednak w rodzinie nie mam żadnej która by miała symptomy covidu potwierdzone testem !! A wśród osób znajomych to jedna miala ten ciezki niby przebiego covidu ale w domu hmmm............więc bym bardzo sie wstrzymał ze zdaniem "na pewno ktos zna osobę zmarła z powodu covidu czy bardzo cierpiącą z tego powodu " !!!!!!Za to znam takie które umarły w koincydencji czasowej ze szczepionką :( w tym jedna w rodzinie :(
pawel (2 września 2021 11:56)
@@ Szczepienia są jedyną, udowodnioną naukowo formą zapobiegania pandemii i powikłaniom ******** nie należy mieszać ogólnie szczepień na rózne choroby ze szczepionką a raczej preparatem genowym Pfizera, Moderny i AstraZeneci( wektorowa ale też genowa) na covid . to jest ordynarna manipulacja którą próbuje osmieszać sie sceptyków preparatów antycovidowych jakoby byli oni mitycznymi antyszczepionkowcami , co jest cieką teoria bo prawie wszyscy z tej grupy są zaszczepieni na te rózne choroby bueheheheheeheh
pawel (2 września 2021 11:52)
@@ Roman Szełemej ** choć dane aktualne medyczne nie budzą szczególnego optymizmu ********* tzn. jakie te z dwóch dni września ???? Czy całego sierpnia .lipca ?????? Lipiec - ilośc zgonów : 213 (rok 2020: 239 ), sierpień : 84 (rok 2020: 318 ), 1-2 wrzesień : 20 (2020: 39). Oczywiście zakażenia też wielokrotnie niższe 01.09 : 366 (2020: 550 ) , 02.09 : 390 (2020: 595), hospitalizacje 4-5 krotnie niższe jak w roku 2020.
dsfdsfdg (1 września 2021 21:24)
Talibowie na wałbrzskim Campus hahahahah
Lol (1 września 2021 21:07)
Uczniowie w maskach, a Wałbrzyska "ekipa" Nie, dlaczego? Hipokryzja...

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   nowy rok szkolny  |   pandemia  |   szczepienia  |   edukacja  |   uczniowie  |   nauczyciele  |  

Gość Dnia - Patryk Wild

Ruszyli w miasto... Roman Szełemej zbiera podpisy

Dr Paweł Pyka odebrał tytuł zasłużonego dla Wałbrzycha

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij