Menu

Debiut świdniczanina na torze Nürburgring

Kierowca Damian Lempart ze Świdnicy zadebiutował w wyścigach w niemieckiej serii RCN - od razu na najtrudniejszym torze wyścigowym na świecie "Nürburgring",  do tego w niesprzyjających warunkach pogodowych. Jak sobie poradził?

Debiut świdniczanina na torze Nürburgring

Świdniczanin, który tworzył parę wraz z innym debiutantem w wyścigach, Kevinem Springsem, zajął po karze czasowej 7. miejsce na 12. kierowców w klasie H4. Kara wynikała głównie z powodów problemów z komunikacją radiową i niemożliwością uzyskania informacji dotyczącej zrównania prawidłowego czasu okrążenia formującego, które przez Lemparta zostało wykonane o 2 minuty za szybko. Nie mniej jednak, cele kierowcy jakim było ukończenie wyścigu w tak trudnych warunkach oraz pokazanie solidnego tempa jako debiutant na nowym obiekcie.

 

 

- Z jednej strony czuję niesmak, bo zawsze oczekuję od siebie jak najwięcej pod kątem wyników jak tylko widzę cień możliwości. - mówi Damian Lempart. - Aczkolwiek najważniejsze jest to, że to, co sobie wyznaczyłem od początku, zostało zrealizowane bez kłopotów. Auto prowadziło się fantastycznie nawet w pełnym deszczu na tak trudnym torze, ale nie mając możliwości wcześniejszego treningu, na bieżąco uczyłem się tego jak pracują opony, które mieliśmy do dyspozycji. Wcześniejsza możliwość treningu i znajomość charakterystyki opon niezwykle dużo by mi ułatwiła, ale tempo mojego stintu i tak było pod okolice podium, z czego bardzo się cieszę. Udało się łapać w deszczu znacznie mocniejsze autka typu pucharowe BMW M2 czy Audi RS3 TCR, gdzie za kierownicą starszego E36, mającego przynajmniej 150 KM mniej, nie jest to łatwe. Szkoda trochę kary czasowej i problemów z radiem, bo bez tego może byśmy zajęli nawet 5. pozycję w klasie. Dziękuję zespołowi JS Competition za przygotowanie auta, które świetnie się spisywało podczas zawodów. Miło było usłyszeć od mechaników teamu, że sami byli zaskoczeni tempem jak na pierwsze zawody i od razu pytali się kiedy wezmę udział w kolejnych. Dziękuję także moim aktualnym partnerom na sezon 2021: Delta-Tech Świdnica, Sparco, Race Arena Wrocław, simracing.shop, Rallypl.com, Motohigh.pl oraz Rally & Race. Czas teraz skupić się na Mistrzostwach Polski, zwłaszcza, że mamy zaledwie punkt przewagi w klasyfikacji. Trzymajcie kciuki!

 

 

 

Następne zawody świdniczanina to Mistrzostwa Polski Super S Cup Endurance, które odbędą się na Torze Poznań w dniach 10-12 września.

 

inf.prasowa

foto: użyczone

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Heraldyk (5 września 2021 10:43)
Czy on jest z Tych Lempartów herbu WYPIER***AĆ?
Filip (4 września 2021 21:17)
Lempart....hmmm... zmień gościu nazwisko.I to szybko.

Dodaj komentarz

Nürburgring  |   Damian Lempart  |   Świdnica  |   wyścigi  |   samochody  |  

Były kleryk oskarża biskupa Diecezji Świdnickiej o molestawanie

Legendy motoryzacji w doskonałej formie (FOTO+VIDEO)

Upał najlepiej spędzić nad wodą.

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij