Menu

Nowe połączenia autobusowe do Boguszowa-Gorc

Wałbrzych poszerza współpracę z miastem Boguszów-Gorce w zakresie komunikacji publicznej. Dzięki nowemu porozumieniu mieszkańcy będą mieli do dyspozycji więcej połączeń w godzinach wieczornych w weekendy i święta.

Nowe połączenia autobusowe do Boguszowa-Gorc
Wałbrzyskie autobusy miejskie dojeżdżają do wszystkich sąsiadujących gmin w powiecie. Jedną z najczęściej uczęszczanych linii aglomeracyjnych jest "dwójka" łącząca Wałbrzych z Boguszowem. Dziennie korzysta z niej około 1000 pasażerów. Nasi sąsiedzi od dawna proszą władze obu miast o rozwijanie tych połączeń i właśnie pojawiły się efekty tych starań. W soboty, niedziele i święta autobusy dojeżdżać będą do ul. Traugutta w Gorcach o godz. 21.19 i 22.19, a do ul. Żeromskiego w Kuźnicach o godz. 21.03 i 22.03.
 
- Tyle mogliśmy na razie wykrzesać z budżetu. Na pewno będziemy te rozkłady doprecyzowywać, ale na ten czas cieszę się, że możemy spełnić państwa życzenia i po 22 będzie można dojechać do tych dzielnic. Ta umowa jest zawarta do końca tego roku, ale liczę, że będziemy mogli dalej korzystać z porozumienia, bo nie wyobrażam sobie, żebyśmy musieli teraz szukać nowego partnera na następne lata - mówi burmistrz Boguszowa-Gorc Sylwia Dąbrowska.
 
 
- Sporo osób z Boguszowa-Gorc pracuje w wałbrzyskich szpitalach. Pielęgniarki, salowe korzystają z tych linii właśnie w godzinach wieczornych po drugiej zmianie albo udają się na nocną. W tych staraniach nie chodziło o to, że nie chcieliśmy się zgodzić, tylko problemem było znalezienie dodatkowych autobusów, kursów i kierowców. Porozumieliśmy się co do kosztów i to jest niewielka kwota - mówi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.
 
 
Władze obu miast liczą, że z połączeń będą korzystać także osoby biorące udział w wydarzeniach sportowych i kulturalnych, które dotychczas w weekendowe wieczory nie miały możliwości powrotu komunikacją miejską. Pierwsze autobusy na nowych połączeniach pojawią się w najbliższą sobotę.
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Boguszowianka (5 września 2021 20:45)
Może jakiś autobus wcześniej ludzie dojeżdżają na strefę to nie mają czym oprócz nyski 4 30 lub 4 50 nie ma nic .A te nyski jeżdżą jak chcą. Raz są raz ich nie ma miało być lepiej za zadów nowej pani Burmisyrz A jest wielka propaganda .A to że dużo osób jeździ z boguszowa to wiadomo że tak może zróbcie coś dla osób pracujących na strefie .Bo ciężko
Janek (5 września 2021 7:46)
Cytuję użytkownika: ...
A kiedy do Świdnicy? Wstyd, że miasto nie ma żadnych połączeń ze Świebodzicami i Świdnicą - to jakby zapomniany kierunek. Chyba lobby nyskarzy działa.
A może to niech Świdnica i Świebodzice się wstydzą, że nie mają połączenia z Wałbrzychem. Dlaczego to nasze miasto ma dopłacać?
Olo (4 września 2021 15:46)
Do Świebodzic z Boguszowa są pociągi. Zobaczcie jak Wałbrzych wyglądał przed erą Szełemeja. Lata zaniedbań brud smród i ubustwo. Po wojnie pomimo kopalń stare dzielnice nie były remontowane, zaniedbania od 1945r.
Daniel (4 września 2021 6:58)
Wielki sukces. Śmiechu warte. Syf i brud w mieście, dziurawe chodniki. Może za to się wziąść a nie konferencje prasowe nad smietnikiem do elektro odpadów czy tez nad tym ze bedzie kilka kursów autobusów więcej. Gdzie jakieś imprezy plenerowe dla mieszkańców. Inne gminy potrafiły zrobić. Tak jak bylo tak jest i będzie. Obietnice wyborcze oby się na stołek dostac.
Boguszów City (4 września 2021 2:26)
Wałbrzych to Antychrysty i Szalomeje
Busiarz edek (4 września 2021 2:19)
Cytuję użytkownika: ...
A kiedy do Świdnicy? Wstyd, że miasto nie ma żadnych połączeń ze Świebodzicami i Świdnicą - to jakby zapomniany kierunek. Chyba lobby nyskarzy działa.
Zapłacisz dyszkę pojedziemy
Lenin? Nie! SZEŁEMEJ. (3 września 2021 20:47)
Znowu szełemej.W KAŻDYM newsie Szełemej.Wszędzie Szełemej.Nie da się już tego czytać.
... (3 września 2021 18:54)
A kiedy do Świdnicy? Wstyd, że miasto nie ma żadnych połączeń ze Świebodzicami i Świdnicą - to jakby zapomniany kierunek. Chyba lobby nyskarzy działa.
Pasażer (3 września 2021 18:15)
Pożartowalismy, pośmialiśmy się ... ale tak poważnie to kiedy rozklad zostanie dostosowany dla osób pracujących na zmiany przez cały tydzień zarówno z Boguszowa, Gorc oraz Kuźnic??Bo nadal nie dojadą, a mialo to być załatwione rzekomo w pierwszej kolejności..
Mapik (3 września 2021 17:39)
Bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   Boguszów-Gorce  |   autobus  |   komunikacja publiczna  |   pasażerowie  |   nowe połączenia  |   weekend  |  

WOŚP zagra w Boguszowie-Gorcach (VIDEO)

Górnik wygrywa z Kotwicą Kołobrzeg

Powiększyli pierwszy samorządowy żłobek w Boguszowie-Gorcach

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij