Menu

Wałbrzyszanie na zdjęciach Pawła Sokołowskiego. Wystawa prac

 W Galerii Sztuki BWA przy ul. Słowackiego możemy oglądać wystawę prac Pawła Sokołowskiego "Czas Fotografii".  Niektóre fotografie są zrobione XIX wieczną techniką mokrego kolodionu. Inne przedstawiają wałbrzyszan i górników. 

Wałbrzyszanie na zdjęciach Pawła Sokołowskiego. Wystawa prac

- Jest to technika, która pochodzi z XIX wieku i była używana tylko przez 30 lat. Jest to bardzo trudne technicznie. Polega to na tym, że jeśli zaczniemy robić fotografię, oblejemy chemikaliami płytę, to musimy ją wywołać w tym samym czasie. - mówi fotograf, Paweł Sokołowski.

 

 

 

Prace powstały we współpracy z Teatrem Lalki i Aktora oraz Starą Kopalnią. Jaki sprzet jest potrzebny, by zrobić takie fotografie?

 

- Ja osobiście pracuje na wielkoformatowych kamerach(używając tej techniki). Materiał, który się wkłada jest docięty do wielkości kasety aparatu. Ja najczęściej używam 13x18, ale robię też czasami większe fotografie. Jeśli chodzi o ten proces, to powstaje jedna fotografia, której się nie powiela. Ta fotografia jest na 4mm szkle. - mówi fotograf, Paweł Sokołowski

 

Wystawa w Galerii Sztuki składa się z dwóch części. 

 

 

- Na tej wystawie jest tak, że posiadam dwie sale do dyspozycji. W pierwszej sali są prace, które są starsze, które zacząłem na początku lat 2000. Robiłem ten projekt przez praktycznie 10 lat. Są to fotografie, które dotyczą bezpośrednio miasta i ludzi, którzy tutaj mieszkają. Główna część opiera się na cyklu „Ludzie Czarnego Złota”, która jest dedykowana górnikom wałbrzyskim. - mówi fotograf, Paweł Sokołowski

 

Na fotografiach pojawili się znajomi artysty. 

 

- Są to ludzie, którzy są z mojego pokolenia. Młodzi ludzie, którzy zdecydowali się zostać w Wałbrzychu. W jaki sposób ich wyszukiwałem? Było to bardzo proste, ponieważ wszyscy są moimi znajomymi. Mam sporo kumpli, którzy tutaj mieszkają i funkcjonują. - mówi fotograf, Paweł Sokołowski

 

 

red

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jeszcze nikt nie skomentował tego artykułu - bądź pierwszy!

Dodaj komentarz

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij