Piknik rodzinny w Starej Kopalni

Badanie wzroku, spacer w alkogoglach, nauka udzielania pierwszej pomocy a dla najmłodszych gry i zabawy - to wszystko czeka na tych, którzy odwiedzą dziś Starą Kopalnię. Trwa piknik rodzinny "Bezpieczna autostrada". 

Bezpieczna autostrada to ogólnopolska kampania społeczna na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Ma na celu edukacje kierowców w zakresie prawidłowego poruszania sie po autostradach, ale przede wszystkim uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy .  W całym kraju odbyło się już kilkanaście eventów. 


 
- Dzisiaj jesteśmy w Wałbrzychu, jest to nasz ostatni event w tej edycji kampanii. Każdemu miastu w którym odbywa się nasz piknik rodzinny przekazujemy defibrylatory - mówi Karolina Mulhern z Compensy. 


 
Rozdano juz blisko 20 urządzeń. W Wałbrzychu urządzenie trafifo do Starej Kopalni. Znajduje się po lewej stronie przy wejściu do budynku Welcome Center. - To spotkanie dzisiaj jest o życiu i co zrobić, żeby to życie ratować.  W  miastach, które dbają o swoich mieszkańców, nie tylko w krajach zachodnich ale również w Polsce, rozpowszechnienie tych defibrylatorów w miejscach publicznych jest duże.   W naszym mieście mamy też kilka takich miejsc, powinno być ich znacznie więcej - mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 
 
Podczas pikniku rodzinnego zorganizowano też zajęcia i zabawy dla najmłodszych, loterie czy pokaz ratownictwa medycznego. Można było też nauczyć się podstaw udzielania pierwszej pomocy, zbadac poziom cukru czy testy wzroku.  


 

pos
foto:  pos
redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno