Przechwycili 9 kg marihuany - ukryta była w kołach
9 kilogramów marihuany przechwycili na autostradzie A4 funkcjonariusze  Krajowej Administracji Skarbowej.  Narkotyki o czarnorynkowej wartości 450 tys. zł. ukryte były w kole zapasowym tira, do aresztu trafiły dwie osoby.
- Z ustaleń mundurowych wynikało, że w tirze jadącym z jednego z krajów Europy Zachodniej mogą być przewożone znaczne ilości narkotyków. - informuje Sebastian Polański z Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu. 
 
Po prześwietleniu tira mobilnym skanerem i przeszukaniu z udziałem Shili, psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, okazało się, że w jednym z zapasowych kół ukrytych jest 27 pakunków zawierających łącznie 9 kg suszu roślinnego.
 

- Analiza przeprowadzona w Laboratorium Celnym w Białymstoku wykazała, że jest to wysokiej jakości marihuana. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych narkotyków to 450 tys. zł. - mówi Polański. 
 
Zatrzymano dwie osoby (w tym kierowcę ciężarówki), którym postawiono zarzut przywozu do Polski znacznej ilości środków odurzających. Mężczyźni trafili na 3 miesiące do aresztu, grożą im nie mniej niż 3 miesiące więzienia. Jak informuje KAS - sprawa jest rozwojowa.opr. adm
foto: KAS
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno