Menu

Wspomóż hospicjum na rowerze lub z kijkami

Dwie imprezy o sportowym zacięciu, wspólna meta i jeden cel - wspomóc wałbrzyskie hospicjum. W najbliższą niedzielę będzie można w doborowym towarzystwie przejechać się piękną trasą rowerową lub zwiedzać leśne szlaki z kijkami w dłoniach.

Wspomóż hospicjum na rowerze lub z kijkami
Propozycją dla rowerzystów jest II Rajd Rowerowy dla Hospicjum, który dwa lata temu cieszył się ogromną popularnością. W ubiegłym roku plany pokrzyżowała pandemia, ale tym razem fani dwóch kółek znów mają możliwość przejechać 60-kilometrową trasę drogami Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
- Chcemy pokazać Wałbrzych i ziemię wałbrzyską. Wyjeżdżamy spod hospicjum, przejeżdżamy przez piękne tereny gmin Stare Bogaczowice i Czarny Bór, gdzie będzie pierwszy przystanek. Dojedziemy do Chełmska Śląskiego, gdzie ugości nas proboszcz parafii św. Rodziny. Kończymy w gminie Mieroszów i już ponownie na finał zaprasza nas burmistrz Andrzej Lipiński - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.
 
Meta rajdu znajdować się będzie przy Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Leśne Źródło w Sokołowsku, gdzie w tym samym czasie odbywać się będzie X Festiwal Nordic Walking. Tu z kolei na uczestników czekają dwie trasy - 5 i 10 km, oraz mnóstwo atrakcji.
 
- Jest to nie tylko nordic walking ale cały festyn rodzinny i zdecydowaliśmy, żeby ta impreza miała lepszy zasięg, skonsolidować zarówno osoby z kijkami, jak i rowerzystów. Meta Rajdu Rowerowego również będzie przy Leśnym Źródle. Zapraszamy na ciepły posiłek, dobrą muzykę i inne atrakcje - mówi starosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
 
Udział w Festiwalu Nordic Walking jest bezpłatny, natomiast zapisy na Rajd Rowerowy wiążą się z zakupem cegiełki za 50 zł (lub 70 zł w dniu rajdu), z której dochód przekazany będzie na rzecz hospicjum. Zapisy prowadzone są przez serwis Datasport.
 
- Każdy uczestnik dostanie w pakiecie koszulkę a na mecie medal za uczestnictwo i drobne upominki. U nas nie ma wygranych i przegranych, wszyscy wygrywają - zapewnia Renata Wierzbicka.
 
Rajd rowerowy startuje o godzinie 8:30 z ul. Krasińskiego w Wałbrzychu. Nordic Walking rozpoczyna się o godzinie 11:00 marszem na 10 km i o godzinie 11:30 na 5 km. Start i meta przy Leśnym Źródle w Sokołowsku.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Matołuszek (8 września 2021 7:00)
Cytuję użytkownika: Donald
Chętnie bym dał kase ale przeżarlismy i przechlalismy na Campusie.No i też koszt był poniesiony za nowoczesne używki zresztą było widać i słychać co mówił Nitras czy Balcerowicz.
Mamy 26 mld nadwyżki budżetowej bo może w przyszłym roku to na prwno damy. Ale komu?
Focus (7 września 2021 21:14)
Dla takich chwil chce się żyć.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   nordic walking  |   rajd rowerowy  |   hospicjum  |   charytatywnie  |   sokołowsko  |   mieroszów  |   czarny bór  |  

Powstanie monografia Wałbrzycha ?

Danuta Marosz w ''Dzień dobry Wałbrzych'' (podcast)

Jest już pierwszy, profesjonalny teledysk zespołu Paranoja

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij