Wspomóż hospicjum na rowerze lub z kijkami

Dwie imprezy o sportowym zacięciu, wspólna meta i jeden cel - wspomóc wałbrzyskie hospicjum. W najbliższą niedzielę będzie można w doborowym towarzystwie przejechać się piękną trasą rowerową lub zwiedzać leśne szlaki z kijkami w dłoniach.

Propozycją dla rowerzystów jest II Rajd Rowerowy dla Hospicjum, który dwa lata temu cieszył się ogromną popularnością. W ubiegłym roku plany pokrzyżowała pandemia, ale tym razem fani dwóch kółek znów mają możliwość przejechać 60-kilometrową trasę drogami Aglomeracji Wałbrzyskiej.
 
- Chcemy pokazać Wałbrzych i ziemię wałbrzyską. Wyjeżdżamy spod hospicjum, przejeżdżamy przez piękne tereny gmin Stare Bogaczowice i Czarny Bór, gdzie będzie pierwszy przystanek. Dojedziemy do Chełmska Śląskiego, gdzie ugości nas proboszcz parafii św. Rodziny. Kończymy w gminie Mieroszów i już ponownie na finał zaprasza nas burmistrz Andrzej Lipiński - mówi Renata Wierzbicka, prezes Polskiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej w Wałbrzychu.
 
Meta rajdu znajdować się będzie przy Ośrodku Szkoleniowo Wypoczynkowym Leśne Źródło w Sokołowsku, gdzie w tym samym czasie odbywać się będzie X Festiwal Nordic Walking. Tu z kolei na uczestników czekają dwie trasy - 5 i 10 km, oraz mnóstwo atrakcji.
 
- Jest to nie tylko nordic walking ale cały festyn rodzinny i zdecydowaliśmy, żeby ta impreza miała lepszy zasięg, skonsolidować zarówno osoby z kijkami, jak i rowerzystów. Meta Rajdu Rowerowego również będzie przy Leśnym Źródle. Zapraszamy na ciepły posiłek, dobrą muzykę i inne atrakcje - mówi starosta powiatu wałbrzyskiego Krzysztof Kwiatkowski.
 
 
Udział w Festiwalu Nordic Walking jest bezpłatny, natomiast zapisy na Rajd Rowerowy wiążą się z zakupem cegiełki za 50 zł (lub 70 zł w dniu rajdu), z której dochód przekazany będzie na rzecz hospicjum. Zapisy prowadzone są przez serwis Datasport.
 
- Każdy uczestnik dostanie w pakiecie koszulkę a na mecie medal za uczestnictwo i drobne upominki. U nas nie ma wygranych i przegranych, wszyscy wygrywają - zapewnia Renata Wierzbicka.
 
Rajd rowerowy startuje o godzinie 8:30 z ul. Krasińskiego w Wałbrzychu. Nordic Walking rozpoczyna się o godzinie 11:00 marszem na 10 km i o godzinie 11:30 na 5 km. Start i meta przy Leśnym Źródle w Sokołowsku.
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno