Menu

Sprzątali jezioro - zebrali blisko pół tony śmieci

Blisko pół tony śmieci udało się zebrać podczas sprzątania Jeziora Bystrzyckiego. Finał 28. Akcji Sprzątania Świata już 17-19 września. 

Sprzątali jezioro - zebrali blisko pół tony śmieci
Zebrano  240 kg odpadów zmieszanych, 113 kg odpadów szklanych i prawie 120  kg tworzyw sztucznych. Był to jeden z przystanków na trasie akcji terenowych 28. Akcji Sprzątanie Świata – Polska, od 1994 roku koordynowanej przez Fundację Nasza Ziemia.

- Sprzątaliśmy zgodnie hasłem tegorocznej edycji Akcji „myślę więc nie śmiecę”. Gościem specjalnym wydarzenia była Ewelina Flinta – Ambasadorka Akcji Sprzątanie świata – Polska.  - informują organizatorzy akcji 
 
 

Wydarzenie było podsumowaniem akcji „Zostań Bohaterem naszej Ziemi” realizowanej od czerwca do końca lipca w całej Polsce przez Fundację Leroy Merlin wraz z  Fundacją Nasza Ziemia. Zebrano w sumie 32 tony śmieci - sprzatano w parkach, lasach, na plażach i w miejscach wypoczynku.

W poniedziałek sprzątano nad Jeziorem Bystrzyckim,  wcześniej między innymi pod Książem.  Finał 28. Akcji Sprzątanie świata – Polska, już w dniach 17-19 września br. opr. adm
foto: użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Wałbrzyszanin (8 września 2021 12:41)
Cytuję użytkownika: Adrian
Masakra stosunkowo niedawno była spuszczana woda z tego jeziora i wszystko było sprzątane. Serio przez tak krótki czas tyle śmieci zostało tam wrzuconych. Naprawde ludziom się jeszcze chce jeździć ze smiecmi po jeziorach czy lasach gdzie całkiem sprawnie działają punkty przeznaczone do oddawanie tego typu rzeczy.
Woda była spuszczana,ale nikt nic nie sprzątał, opróżnianie zbiornika nie zostało wykorzystane, niestety. Śmieci częściowo napłynęły rzeką, częściowo wrzucane przez wędkarzy i innych pseudo turystów. Na przyszłość zapraszam do sprzątania, a nie do komentowania. Każda para rąk się przyda. Pozdrawiam...
DJ2021 (8 września 2021 10:34)
Cytuję użytkownika: Emeryt dyplomowany
To dobrze że są jeszcze tacy pożyteczni idioci.
To dołącz do nich !
Serio (7 września 2021 21:39)
Serio? To czemu foty WYLACZNIE Z REJONU HOTELU? Coś mi się wydaje że jak nie wiadomo o co chodzi...
Adrian (7 września 2021 20:48)
Masakra stosunkowo niedawno była spuszczana woda z tego jeziora i wszystko było sprzątane. Serio przez tak krótki czas tyle śmieci zostało tam wrzuconych. Naprawde ludziom się jeszcze chce jeździć ze smiecmi po jeziorach czy lasach gdzie całkiem sprawnie działają punkty przeznaczone do oddawanie tego typu rzeczy.
Emeryt dyplomowany (7 września 2021 13:23)
To dobrze że są jeszcze tacy pożyteczni idioci.
Hydraulik (7 września 2021 13:09)
Na zdrowie! Sprzątajcie więcej,zlikwidujemy obciążające miasta finansowo służby to tego powołane,to ich orezydenci wybudują więcej hotelików dla owadów I uli z chromowanych pralek.

Dodaj komentarz

Uważaj w Zagórzu, bo Twoje auto wróci na lawecie

Walim: Seniorzy otrzymali Opaski Życia

History Hiking: Opuszczona ciężarówka, ukryte skarby... co skrywają...

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij