Menu

Powstaje pierwszy Park Kieszonkowy w Wałbrzychu

Na Podgórzu powstaje pierwszy Park Kieszonkowy w Wałbrzychu. Prace toczą się na ulicy Drzymały. Prezydent Wałbrzycha zapowiada, że podobne parki pojawią się w każdej dzielnicy miasta. 
 
Powstaje pierwszy Park Kieszonkowy w Wałbrzychu

- Na ulicy Drzymały Miejski Zarząd Budynków w Wałbrzychu buduje jeden z trzech parków kieszonkowych. Po ukończeniu prac będzie to zielone miejsce odpoczynku, pojawią się elementy małej architektury, a głównym walorem całości będzie wykorzystanie systemu małej retencji, czyli wód opadowych. - poinformował na swoim fb prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej. 

 

 

 

Prezydent argumentuje powstawanie parków zmianami klimatycznymi. Parki mają stanowić zieloną enklawę w miejskiej zabudowie i dawać cień mieszkańcom. Prezydent prosił wielokrotnie mieszkańców, by po powstaniu parków dbać o nie i podlewać drzewa. 

 

red

foto: fb Roman Szełemej

redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Manuek (10 września 2021 14:44)
Kiedyś tam było boisko, na Podzamczu 2 boiska zlikwidowano,Pan Romek nie lubi sportu.
Batman (9 września 2021 16:42)
Będzie gdzie pić super
Batman (9 września 2021 16:42)
Będzie gdzie pić super
.... (9 września 2021 7:33)
Dzieci mieli boisko i nni grali na tym boisku w piłkę i dostało to im odebrane i tyle miało być lepsze boisko itp
..... (9 września 2021 7:31)
I obok ulica smrut zalt
jebac pis i wyznawców bosaka oraz godek (8 września 2021 20:39)
super
Felczer (8 września 2021 13:06)
Cytuję użytkownika: Księgowy
Cytuję użytkownika: Okay
Po co te parki, skoro wokół jest pełno lasów? Kto za to będzie płacił?
Ty będziesz płacił,a właściwie juz płacisz.Np.zmniejszonym komfortem życia wśród odpadów wielkogabarytowych które gmina nie chce wywozić.
Za żelazne pszczółki też już zapłaciliśmy.W przygotowaniu Podzamczańska di Trevi ku czci i chwale Shelemy z Valbzikha za symboliczne 3 miliony.
Księgowy (8 września 2021 12:01)
Cytuję użytkownika: Okay
Po co te parki, skoro wokół jest pełno lasów? Kto za to będzie płacił?
Ty będziesz płacił,a właściwie juz płacisz.Np.zmniejszonym komfortem życia wśród odpadów wielkogabarytowych które gmina nie chce wywozić.
Przemysław (8 września 2021 10:23)
A Ulica Hetmańska dalej dziurawa ..na pokaz robią parki a ulice mają w dupie
zdziwiony (8 września 2021 10:00)
Dziwi mnie fakt , że nikt nie zrozumiał rewolucyjnej idei Romka.Jedziesz na szparagi, wracasz żeby pochodzić wokół tężni,wpadasz na ściankę wspinaczkową żeby nie tracić formy.Na koniec, gwóżdż programu ; park kieszonkowy w lesie - genialne dwa w jednym.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

park  |   kieszonkowy  |   prace  |   drzymaly  |   walbrzych  |   zielen  |   miejska  |   architektura  |  

Za wejście na nową wieżę widokową zapłacimy

Chcesz pracować w Straży Pożarnej? Są wolne miejsca

Praca wre. Otwarcie coraz bliżej

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij