Ksiądz pedofil wyjdzie na wolność, nie trafi do ośrodka

Były ksiądz Paweł K., skazany międy innymi za gwałt na ministrancie, nie trafi do ośrodka zamkniętego w Gostyninie.  Paweł K. wychodzi niebawem na wolność, wrocławski sąd zdecydował,  że były ksiądz będzie objęty dozorem policji i będzie musiał uczestniczyć w terapii dla przestępców seksualnych.

 

Były ksiądz Paweł K. pochodzi ze Świdnicy. W 2005 roku usłyszał zarzuty posiadania pornografii dziecięcej, w 2012 roku został zatrzymany w hotelu z 13-latkiem, w 2015 roku skazany na 7 lat więzienia, między innymi za gwałt na ministrancie. Jest też jednym z bohaterów dokumentu braci Sekielskich (Tomasza i Marka)  "Tylko nie mów nikomu".  W 2019 roku Pawła K. wydalono ze stanu duchownego.


Były ksiądz opuści niebawem więzienie.  Biegli (psychiatra, seksuolog i psycholog) oraz dyrektor zakładu karnego w którym przebywa K. wnioskowali, by po odbyciu kary były duchowny trafił do  Krajowego Ośrodka Zapobiegania Zachowaniom Dyssocjalnym w Gostyninie. Uznany został za osobę stwarzająca zagrożenie i wg. biegłych powinien kontynuować leczenie w trybie ambulatoryjnym.

Wrocławski sąd zdecydował, że Paweł K. nie trafi do ośrodka zamkniętego - wyjdzie na wolność.  Sąd skierował go na przymusową terapię dla przestępców seksualnych. Będzie też musiał informować o miejscu zamieszkania i ewentualnych wyjazdach. 

Decyzja jest nieprawomocna, nieznane jest też uzasadnienie wyroku sądu. 
 

adm
foto: ilustracyjne (pixabay)
redakcja@walbrzych24.com

 

 

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno