8 miesięcy prac społecznych i wysoka grzywna dla pijanego kierowcy

 5 tysiecy zł grzywny, osiem miesięcy ograniczenia wolności i prac społecznych, prawo jazdy zatrzymane na trzy lata - dotkliwa kara dla pijanego kierowcy, który spowodował wypadek w Starym Julianowie. 53-latek został skazany w postępowaniu przyspieszonym. 

Do kolizji doszło 31 sierpnia po godzinie 18:00 w Starym Julianowie. Pijany 53-latek spowodował wypadek, na szczescie nikomu nic poważnego się nie stało. Meżczyzna miał promil alkoholu w wydychanym powietrzu. 

Zaledwie po tygodniu od spowodowania wypadku zapadł wyrok - 53-latek został skazany w postępowaniu przyspieszonym. 

- Decyzją sądu wałbrzyszanin na najbliższe trzy lata ma powstrzymać się od kierowania pojazdami oraz wpłacić 5 tysięcy złotych na fundusz osób pokrzywdzonych. Dodatkowa kara to osiem miesięcy ograniczenia wolności. W tym czasie podejrzany będzie musiał wykonywać nieodpłatnie kontrolowane prace na cele społeczne. - informuje podkom. Marcin Świeży z wałbrzyskiej policji.
 
 
- jeżeli podczas policyjnej kontroli drogowej badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykaże pomiędzy 0,2, a 0,5 promila, kierujący znajduje się w stanie po spożyciu i jest to wykroczenie zagrożone karą grzywny do 5 tys. zł lub aresztem do 14 dni, a także zakazem prowadzenia pojazdów
 
- jeżeli stężenie alkoholu alkoholu w organizmie będzie wyższe niż 0,5 promila, to mamy do czynienia ze stanem nietrzeźwości, a przy tym przestępstwem, za które grozi nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakazu prowadzenia pojazdów oraz wysoka grzywna,
 
- jeżeli kierujący prowadzi pojazd mechaniczny w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej prawomocnie skazanym za takie samo przestępstwo lub w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych orzeczonego w związku ze skazaniem za kierowanie w stanie nietrzeźwości, wówczas kara pozbawienia wolności może wynieść nawet do lat 5.

opr. kama
foto: KMP Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno