Chór przygotowuje koncert muzyki filmowej

Chór Filharmonii Sudeckiej wznawia próby i przygotowuje bardzo ambitny projekt, który usłyszymy podczas październikowego koncertu. Nadal można do nich dołączyć i wziąć udział w ciekawym, muzycznym wydarzeniu.

O reaktywacji chóru i związanych z tym planach pisaliśmy w lipcu. Opowiadała również o tym w programie Gość Dnia Telewizji Wałbrzych dyrygentka Ewa Gądek-Rosiak, która wzięła na siebie odpowiedzialność za stworzenie i poprowadzenie chóru składającego się głównie z pasjonatów. Teraz swoje plany wciela w życie i przygotowuje grupę chórzystów do występów z orkiestrą symfoniczną Filharmonii Sudeckiej im. J. Wiłkomirskiego.
 
- Dzisiaj odbywa się dopiero pierwsza próba w nowym sezonie artystycznym, więc dopiero się rozkręcamy, ale będziemy pracować bardzo intensywnie. Koncert zaplanowano na 29 października, więc nie mamy dużo czasu. Będzie to bardzo ciekawy koncert. Zaśpiewamy muzykę filmową z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej z naszej filharmonii - mówi dyrygentka chóru Ewa Gądek-Rosiak.
 
 
Do chóru może dołączyć każdy, kto czuje się na siłach, by mierzyć się z nierzadko trudnym repertuarem. Jak zapewnia dyrygentka, nie trzeba umieć czytać z nut, ale przynajmniej umieć powtórzyć usłyszane melodie.
 
- Każda chętna osoba może do mnie napisać lub po prostu przyjść na próbę. Spotykamy się w każdy wtorek o godzinie 18:00 w sali filharmonii. Ja poinstruuję, jak będzie wyglądała dalsza praca. Dołączyć można w każdej chwili - zachęca Ewa Gądek-Rosiak.
 
 
Repertuar na pierwszy koncert chóru w tym sezonie zapowiada się bardzo ciekawie.
 
- Wykonamy muzykę filmową między innymi z Gladiatora, Księcia z Egiptu, Króla Lwa, Awatara, Pięknego Umysłu, serialu La Casa de Papel i jeszcze nie wiem, czy na pewno wykonamy, ale mam w planie Piratów z Karaibów. Pojawi się też kilka innych niespodzianek - zaprasza Ewa Gądek-Rosiak.
 
Chór liczy obecnie ponad 30 członków, ale miejsca starczy jeszcze dla wielu chętnych. Jak podkreśla dyrygentka, do pełni szczęścia i kompletnego brzmienia przydałoby się więcej mężczyzn.
 
plr
foto: P.Tokarski
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno