Menu

Żyli w strachu, bo sufit spadał na głowę

Przez lata mieszkali w budynku, którego stan mimo interwencyjnych napraw z roku na rok się pogarszał. Urzędnicy zaproponowali wymianę, ale nikt nie chciał się z nimi zamienić, bo kto chciałby mieszkać w lokalu, gdzie sufit spada na głowę. Czy rodzina z ul. Legnickiej będzie mogła w końcu liczyć na spokojne życie w godnych warunkach?

Żyli w strachu, bo sufit spadał na głowę
Budynek przy ul. Legnickiej 13 jest w bardzo kiepskim stanie. W dachu widać dziury, przez które woda dostaje się do środka, zalewa strych i mieszkanie państwa Bober, które znajduje się pod nim.
 
- Problemy są już od lat. Zaczęło się powoli, a później robiły się coraz większe szpary i pęknięcia na suficie w kuchni i w pokoju. Wszystko odpada, tynk z leci z sufitu. Zalało nas już w 1997 roku i wtedy musiałem wymienić telewizor, bo woda ciekła z dachu. Już wtedy było źle - mówią Barbara i Jarosław Bober.
 
 
W mieszkaniu dwa razy niemal doszło do tragedii. W czasie gdy rodzina była w domu odpadł duży kawałek sufitu na kanapę, na której chwilę wcześniej siedział pan Jarosław.
 
- Psa mi tu przygniotło. Dobrze, że było otwarte okno, to trochę go osłoniło, ale trzęsie się do dziś. Syn dostał odłamkiem w głowę, bo jedliśmy przy stole obiad. Wszystko było do wyrzucenia. Ja wyszedłem do sklepu, ale wcześniej siedziałem w tym miejscu. Kiedy wróciłem, wszystko już leżało - relacjonują państwo Bober.
 
 
Dzień przed naszą wizytą w tym samym pomieszczeniu nieco mniejszy kawałek sufitu spadł na piec. Rodzina obawia się o swoje życie, zdrowie i dobytek.
 
 
- Wszędzie występują pęknięcia i wszędzie może to polecieć, w całym mieszkaniu. Nie jestem zadłużony, regularnie płacę czynsz i nie chcę mieszkać w miejscu zagrożenia życia swojej rodziny. Ciężko pracuję, kupiliśmy sprzęt na raty, a w każdej chwili coś może spać i to zniszczyć. Kto mi za to odda? - pyta Jarosław Bober.
 
 
Jak udało nam się ustalić, Miejski Zarząd Budynków dokonywał w tej nieruchomości prac interwencyjnych, ale stan obiektu jest tak zły, że prace nie pomagały na długo. Budynek kilka lat temu miał być przeznaczony do rozbiórki, ale do prac nie przystąpiono. W 2016 roku rodzina starała się o zamianę mieszkania. Zakwalifikowano ich jedynie do programu, w ramach którego musieliby znaleźć osobę chętną na zamianę. Jak nietrudno się domyślić, chętnych do zamieszkania w takich warunkach nie było.
 
 
Ta historia ma jednak szczęśliwy finał. Kilka dni po naszej wizycie, urzędnicy odpowiedzieli na liczne apele rodziny i Biuro Lokalowe zaproponowało państwu Bober dwa lokale do przeprowadzki. Jeden z nich odpowiadał ich oczekiwaniom, dlatego już wkrótce pożegnają stare mieszkanie i przeniosą się do miejsca, gdzie będą mogli żyć bez strachu o swoje życie i zdrowie.
 
plr
foto: TV Wałbrzych / użyczone
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Jarosław (11 września 2021 21:52)
Cytuję użytkownika: ewa
dalej mieszkają w tym mieszkaniu to wszystko było na pokarz dla gazet
Przecież to patologoliczna rodzina idealnie wpasowująca się w warunki mieszkaniowe jakie mają to co sobą i swoim zachowaniem prezentują jest adekwatne do lokalu w którym zamieszkują... Znam ich dobrze to moi sąsiedzi..
ewa (11 września 2021 18:37)
dalej mieszkają w tym mieszkaniu to wszystko było na pokarz dla gazet
Lokator (10 września 2021 14:27)
Cytuję użytkownika: Gosc
I co na to nasz wszecocny prezydent? Zarządza miastem i szpitalem ale mało go obchodzi lokatorska komunalna codzienność liczy się tylko splendor i samochwalstwo.
Buduję i remontuje mieszkania, wszystko to stan zaniedbań Pana Bartolik z PiS. Zarządzał mieszkaniami i budynkami, nic nigdy nie robił. Teraz wszystko się wali i wszystkiego nie da się naprawić.
Gosc (9 września 2021 20:59)
I co na to nasz wszecocny prezydent? Zarządza miastem i szpitalem ale mało go obchodzi lokatorska komunalna codzienność liczy się tylko splendor i samochwalstwo.
gyugubb (9 września 2021 20:04)
płacić czynsz talibom z PO i nie gadać
Filip (9 września 2021 19:25)
Zamieńcie się z owadami.One mają całe hotele.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   legnicka  |   mieszkanie  |   rudera  |   budynek  |   spadł sufit  |  

Chcecie kupić GDK ? Jest na sprzedaż

Wałbrzych: miał ponad 1,5 kg. marihuany

Poranek z promilami

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij