Narodowy Dzień Sportu z PSP nr 6

Dzięki gościnności Aqua Zdroju, Publiczna Szkoła Podstawowa nr 6 mogła na terenie stadionu przy ul. Ratuszowej świętować Narodowy Dzień Sportu.

Podstawówka z Białego Kamienia słynie z licznych imprez organizowanych na świeżym powietrzu dla swoich uczniów. Tym razem okazją do wyjścia poza mury szkoły był Narodowy Dzień Sportu. Dzieciaki w biało-czerwonych barwach uczestniczyły w rywalizacji sportowej na stadionie przy ul. Ratuszowej.
 
- Dziś jesteśmy w trakcie zajęć szkolnych, ale edukacja związana z narodowymi symbolami jest przecież ważna. Dzięki partnerstwu z Aqua Zdrojem możemy bezpiecznie korzystać z bieżni, mamy dla siebie całe trybuny. Rozpoczęliśmy oczywiście od odśpiewania hymnu narodowego. Kształtowanie postaw jest również wpisane w nasz program nauczania - mówi Marek Henczka, organizator zawodów z okazji Narodowego Dnia Sportu w PSP nr 6.
 
 
Aby rozruszać dzieciaki, przygotowano szereg zawodów w dyscyplinach głównie związanych z bieganiem i jazdą na rowerze. Najmłodsi uczniowie natomiast brali udział w grach i zabawach ruchowych na murawie stadionu.
 
- Jak wiemy Szkolny Związek Sportowy zawiesił swoje działania, więc my musimy jako szkoły prowadzić takie zajęcia, bo chcemy pokazać innym, że można i że warto - dodaje Marek Henczka.
 
 
Jak twierdzi nauczyciel wychowania fizycznego, młodzieży na ogół brakuje ruchu a wiele w tym winy rodziców, którzy zapewniają dzieciom za dużo elektronicznej rozrywki.
 
- Jest grupa, która bardzo chce uprawiać sport i nie trzeba im nic mówić. Z innymi trzeba dużo rozmawiać, bo co zrobiły z nimi te telefony to tragedia i porażka całego społeczeństwa. Musimy ich od tego odciągać. Mamy do tego obiekty sportowe, coraz więcej placów zabaw, gdzie od małego można przyzwyczajać do ruchu, ale to zależy już od rodziców - podsumowuje Marek Henczka.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno