Menu

''Nie można dzielić uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych''

Nie można dzielić uczniów na zaszczepionych uczących się stacjonarnie i niezaszczepionych uczących się zdalnie - wskazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

''Nie można dzielić uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych''
- W przypadku zawieszenia zajęć w związku z ogniskiem zakaźnym w szkole, nie można dzielić uczniów w klasie na zaszczepionych przeciw COVID-19 pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie - wskazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.
 
MEiN przypomina, że w nowym roku szkolnym wszystkie szkoły i placówki rozpoczęły naukę w trybie stacjonarnym z uwzględnieniem wytycznych Ministerstwa Edukacji i Nauki, Ministerstwa Zdrowia i Głównego Inspektoratu Sanitarnego.
 
"W przypadku stwierdzenia zakażenia COVID-19 u uczniów lub pracowników szkoły, państwowy powiatowy inspektor sanitarny przeprowadza dochodzenie epidemiologiczne, którego celem jest ustalenie kręgu osób narażonych. W wyniku tego dochodzenia podejmowana jest decyzja w zakresie zastosowania odpowiednich działań mających na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa. Tym samym wszystkie osoby, w tym zaszczepione, postępują zgodnie z poleceniami państwowego powiatowego inspektora sanitarnego" - wyjaśnia resort.
 
Wskazuje, że jednocześnie dyrektor szkoły, w związku z zagrożeniem zdrowia uczniów, za zgodą organu prowadzącego i po uzyskaniu pozytywnej opinii właściwego państwowego powiatowego inspektora sanitarnego, może zawiesić zajęcia na czas oznaczony i przejść na nauczanie z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
 
Zawieszenie zajęć może dotyczyć w szczególności grupy, grupy wychowawczej, oddziału, klasy, etapu edukacyjnego lub całej szkoły lub placówki, w zakresie wszystkich lub poszczególnych zajęć.
 
"Należy podkreślić, że przepisy umożliwiające przejście na nauczanie zdalne nie wprowadzają segregacji sanitarnej w związku z zaszczepieniem przeciwko COVID-19. Zatem przejście na nauczanie zdalne po zawieszeniu zajęć nie może dzielić oddziału lub grupy wychowawczej na uczniów zaszczepionych pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie" - podkreśla MEiN.
 
"Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych obowiązujące od 1 września 2021 r. nie wprowadzają również innych rozwiązań organizacyjnych ze względu na przyjęcie szczepionki przez ucznia" - dodano.
 
 
Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne m.in. dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych. Szczepione mogą być osoby dorosłe oraz dzieci i młodzież od 12. roku życia. Decyzja w zakresie szczepień dzieci powyżej 12 roku życia należy do ich rodziców.
 
"Szkoła jest miejscem przeciwdziałania stygmatyzacji i dyskryminacji oraz eliminowania krzywdzących stereotypów, żadne dziecko nie może zostać wykluczone z przysługującego mu prawa do nauki" - wskazuje resort edukacji i nauki.
 
W czwartek na konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek poinformował, że "zdarzają się incydentalnie (...) sytuacje, w których pojawia się zakażenie koronawirusem w szkole". Podał, że przykładowo w województwie lubelskim zdalne nauczanie wprowadzono w 8 szkołach na 2 tysiące placówek w regionie. Dodał, że dotyczy to nie całych szkół, tylko pojedynczych klas.
 
Zapewnił, że resort edukacji monitoruje sytuację w całym kraju, dane dotyczące placówek wprowadzających naukę w trybie zdalnym są zbierane od kuratorów ze wszystkich województw. "One się nie różnią w województwach. Możemy śmiało powiedzieć, że 99 proc. szkół pracuje normalnie stacjonarnie. (Jest) niecały procent, albo poniżej jednego procenta, gdzie coś się dzieje" - zaznaczył.
 
Poinformował też o tym, że w jednej ze szkół, dyrektor wraz ze służbami sanitarnymi podjął decyzję o skierowaniu na naukę zdalną jednej klasy, przy czym zrobiono to w ten sposób, że podzielono uczniów na zaszczepionych i niezaszczepionych przeciw COVID-19.
 
- Jeśli pojawia się sytuacja, że trzeba z uwagi na ognisko zakaźne kierować dzieci na naukę zdalną, to kierujemy całą klasę na kilka lub kilkanaście dni, bez dzielenia na zaszczepione i niezaszczepione. Taki komunikat został dziś jeszcze raz przekazany kuratorom, a kuratorzy przekazują to do poszczególnych szkół" - wskazał. "Nie ma podziału dzieci na zaszczepione i niezaszczepione. Na to nie pozwalam - podkreślił Czarnek.
 
autorka: Danuta Starzyńska-Rosiecka (Polska Agencja Prasowa)
redakcja@walbrzych24.com

Komentarze

Ziemia jest płaska (11 września 2021 7:08)
Cytuję użytkownika: Foliarz
1 osoba która zaszczepi mi dziecko w szkole bez mojej WYRAZNEJ ZDODY może się pakować tam gdzie Biblia mówi że jest lepiej...
Nie strasz nie strasz bo się.... . Ty nie jesteś w stanie nawet dziecka spłodzić antyszczepie.
pawel (10 września 2021 23:44)
Cytuję użytkownika: Gość
Proszę podać skład tego preparatu i twarde dowody na jego skuteczność. Nad szczepionką prowadzone są lata doświadczeń a zatem nic co powstało w zaledwie pół roku na szybko nie przekonuje mnie że jest skuteczne i nie będzie skutków ubocznych. Dziękuję
Przecież jest skuteczna , np. patrz na Izrael 9.9.2021 zakażen : 7872 a rok temu 3532 , 9.9.2021 zgonów: 52 a rok temu 14 i co chroni przed śmiercią szczepionka czy nie ???? Pewnie że chroni BUEHEHEHEEHEHEHEHEHEHEEHEHEHEHE Nauka oparta na dowodach mówi że szczepionka opracowywana jest 4-11 lat przed dopuszczeniem do obrotu ............a nauka oparta na szurii mówi że 12 miesiecy bo to są nowoczesne technologie kwantowe dlatego tak szybko bueheheheeheheheheeheh kur....a to chyba przenieśliśmy się w czasie do roku 2100 buehehehehehehehe
pawel (10 września 2021 23:37)
Cytuję użytkownika: Piotrek
Cytuję użytkownika: Ooo
Cytuję użytkownika: Foliarz
1 osoba która zaszczepi mi dziecko w szkole bez mojej WYRAZNEJ ZDODY może się pakować tam gdzie Biblia mówi że jest lepiej...
Nikt nie zechce nawet tknąć twoją pociechę.O co ci chodzi.?
Przecież nie ma PRZYMUSOWYCH szczepień. Czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj.
A czym jest wysłanie niezaszczepionego na urlop bezpłatny ???? Nie zarabiasz , nie jesz , po około 60 dniach umierasz .............głodówka może trwać 40 dni bez skutków ubocznych o ile uzupełniasz płyny i witaminy ............i masz z czego schudnąć buehehehehehehe
pawel (10 września 2021 23:34)
Cytuję użytkownika: Ooo
Cytuję użytkownika: Foliarz
1 osoba która zaszczepi mi dziecko w szkole bez mojej WYRAZNEJ ZDODY może się pakować tam gdzie Biblia mówi że jest lepiej...
Nikt nie zechce nawet tknąć twoją pociechę.O co ci chodzi.?
Chodzi o to że szkoły otrzymują deklaracje dla rodziców , która jest tak skonstruowana że nie ma miejsca w niej by odmówić zgody na szczepienie , dlatego osoba która nie chce szczepic swojej pociechy tego papieru nie wypełnia ..........i niby wszystko jasne , chcesz szczepić wypełniasz , nie chcesz nie wypełniasz ..............ale NIE NIE ...............otóż w W.Brytanii niewypełnienie deklaracji powoduje automatyczną zgodę na szczepienie dziecka nawet jak rodzic jest przeciwny szczepieniu buheheheehehehehe i to samo będą próbować za jakiś moment zrobic w Polsce ................bueheeheheheheeh bo wszystko rozwiażania tych głupków z rządu opierają się na metodyce innych państw ..........dlatego takie uspokajanie rodziców że nie muszą się niczym przejmować jest tylko uspokojeniem nastrojów społecznych ..................jak ktoś morduje w roku 2020 ........nadmiarowo 68 tysiecy osób z czego z covidu zmarło 30 procent , to nie ma zadnych hamulców by nie domordować kolejnych bueheheeheheheh
pawel (10 września 2021 23:22)
@@@@@ Badanie: tzw. długi Covid u dzieci zdarza się rzadko @@@@@@@@@@W badaniu opisanym na łamach „Lancet Child and Adolescent Health” naukowcy z King’s College London przeanalizowali dane na temat dzieci z objawami typowymi dla infekcji SARS-CoV-2. Mniej niż 1 na 20 dzieci z objawowym COVID-19 ma symptomy utrzymujące się ponad 4 tygodnie. Prawie wszystkie dochodzą do zdrowia w ciągu 8 tygodni - wynika z badań King’s College London. ***********************Wcześniej dane pochodzące z tego samego programu pozwoliły tej grupie badaczy ustalić, że 1 na 7 dorosłych z COVID-19 ma objawy trwające co najmniej 4 tygodnie, a 1 na 20 - 8 tygodni lub więcej...........(((https://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C88852%2Cbadanie-tzw-dlugi-covid-u-dzieci-zdarza-sie-rzadko.html)))*********Choroba utrzymywała się średnio 5 dni u dzieci w wieku od 5 do 11 lat i 7 dni w przedziale wiekowym 12-17 lat. Mniej niż 1 młoda osoba na 20 doświadczała symptomów, które utrzymywały się co najmniej 4 tygodnie, a tylko 1 na 50 doświadczała ich dłużej niż 8 tygodni.*****************„Z innych badań wiemy, że wiele dzieci, które złapią koronawirusa, nie wykazuje żadnych objawów. Pocieszające dla rodzin będzie odkrycie, że nawet dzieci, które mają objawy choroby, rzadko cierpią z powodu długotrwałych skutków” - mówi prof. Emma Duncan, autorka publikacji.
pawel (10 września 2021 23:16)
@@@@ Zgodnie z Narodowym Programem Szczepień przeciw COVID-19, szczepienia przeciwko COVID-19 są dobrowolne m.in. dla pracowników szkół oraz uczniów w określonych grupach wiekowych. ************DZIĘKI TAKIM AKCJOM NA PEWNO DOBROWOLNE ######## Zbierają pieniądze dla najmniej wyszczepionej klasy w III LO w Zielonej Górze! #############W III LO przy ulicy Strzeleckiej w Zielonej Górze dyrektor wspólnie z radą rodziców wpadli na pomysł jak ograniczyć ryzyko zakażeń wśród uczniów a tym samym zapobiec powtórce z ubiegłego roku. Postanowiono ogłosić konkurs dla najbardziej wyszczepionych klas. ((( https://newslubuski.pl/spoleczne/11347-zbieraja-pieniadze-dla-najmniej-wyszczepionej-klasy-w-iii-lo-w-zielonej-gorze.html)))
pawel (10 września 2021 23:12)
@@@Należy podkreślić, że przepisy umożliwiające przejście na nauczanie zdalne nie wprowadzają segregacji sanitarnej w związku z zaszczepieniem przeciwko COVID-19. Zatem przejście na nauczanie zdalne po zawieszeniu zajęć nie może dzielić oddziału lub grupy wychowawczej na uczniów zaszczepionych pracujących stacjonarnie i niezaszczepionych pracujących zdalnie" - podkreśla MEiN. ************* CIEKAWE !!!!! ##### Lubelskie. Niezaszczepieni uczniowie wysłani na zdalne nauczanie#######Jak donosi „Dziennik Wschodni”, do segregacji sanitarnej doszło w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju.W jednej z klas technikum u ucznia wyszedł dodatni wynik na wirusa SARS-CoV-2. W związku z powyższym niezaszczepieni zostali zamknięci w domach na kwarantannie i tym samym skierowani na naukę zdalną. Ci, którzy przyjęli preparat covidowy mogą uczyć się stacjonarnie. ********* BUEHEEHEHEHEHEHEEH............głupki myślą ze ktoś im uwierzył buehehehehehe
pawel (10 września 2021 23:10)
@@@ Nie można dzielić uczniów na zaszczepionych uczących się stacjonarnie i niezaszczepionych uczących się zdalnie - wskazuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. ***************A co w tym dziwnego skoro ****""Konstytucja, w artykule 32 ust. 1 mówi jasno, że wszyscy obywatele są równi wobec prawa a to oznacza, że prawo nie może traktować inaczej osoby, która przyjęła szczepionkę na COVID-19 i takiej, która jej nie przyjęła – tłumaczył radca prawny. – Jest to forma dyskryminacji, której bezwarunkowo zakazuje artykuł 32 ustęp 2 Konstytucji. Zakaz ten jest bezwzględny i nie ma od niego wyjątku – podkreślił Marek Stopczyński z kancelarii partnerskiej Instytutu Ordo Iuris.""
Księgowy (10 września 2021 19:47)
Ci psychole na pewno zrobią inaczej niż to co teraz gadają. Nie nalezy tego czytać bo to jest nieistotne. Oni są zdolni do o wiele wiekszych nikczemności niż segregacja dzieci.
Piotrek (10 września 2021 18:21)
Cytuję użytkownika: Ooo
Cytuję użytkownika: Foliarz
1 osoba która zaszczepi mi dziecko w szkole bez mojej WYRAZNEJ ZDODY może się pakować tam gdzie Biblia mówi że jest lepiej...
Nikt nie zechce nawet tknąć twoją pociechę.O co ci chodzi.?
Przecież nie ma PRZYMUSOWYCH szczepień. Czytaj ze zrozumieniem a potem komentuj.
Więcej komentarzy

Dodaj komentarz

pap  |   szkola  |   zaszczepieni  |   minsietrswtwo  |  

Branża fitness wspiera Zespół Szkół nr 7

Cukierek albo cytryna - wspólna akcja przedszkolaków i policji

Gra dydaktyczna prowadziła z Dolnego Śląska w Himalaje

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij