Ćwiczyli ewakuację na Dzikowcu

Wprawdzie wyciąg na Dzikowiec został niedawno naprawiony, ale strażacy chcą być przygotowani na wszelkie okoliczności.

Kolej linowa wymagała w ostatnim czasie gruntownego remontu. Dokładnie 1 września zakończono prace związane z wymianą systemu sterowania. Kolejka dosyć długi "nie kręciła", dlatego przed jej uruchomieniem konieczna jest także konserwacja części mechanicznych, do której przystąpili pracownicy OSR Dzikowiec. Zgodnie z zapowiedziami burmistrz Sylwii Dąbrowskiej, kolejka powinna ruszyć w przyszłym miesiącu. Koszt modernizacji układu sterowania kosztował gminę ponad 260 tys, zł.

 

 

Korzystając z okazji, że na wyciągu nie ma jeszcze turystów, strażacy z OSP Boguszów-Gorce ćwiczyli na obiekcie działania ratunkowe. Wszyscy liczą, że po naprawie kolej będzie działać w pełni sprawnie, ale stałe doskonalenie umiejętności i bycie gotowym na każdą sytuację to obowiązek strażaka.

 

- Nasza jednostka od 2018 r. realizuje zadania w ramach ratownictwa wysokościowego w zakresie podstawowym KSRG. Do działań przygotowanych jest 12 strażaków, którzy ukończyli szkolenie w tym zakresie, w tym dwóch ratowników wysokościowych PSP - czytamy na Facebooku OSP Boguszów-Gorce.

 

 

plr

foto: FB OSP Boguszów-Gorce

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno