Narodowy Dzień Sportu w PSP nr 23

Kolejna szkoła dołącza do obchodów Narodowego Dnia Sportu. W Publicznej Szkole Podstawowej nr 23 na Nowym Mieście zorganizowano turniej piłkarski, w którym udział wzięła ponad setka uczniów.

Wyświetl galerię 1/14

Narodowy Dzień Sportu to inicjatywa Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Ma być zachętą do aktywnego spędzania wolnego czasu przez dzieci i młodzież. Do akcji włączają się szkoły w całej Polsce.

 

- My przystąpiliśmy do tej akcji bardzo chętnie. W zasadzie sport w naszej szkole odgyrwa bardzo dużą rolę. Dzisiejsze święto dedykujemy głównie dzieciom, które powróciły po długim czasie pandemii. Chcemy pokazać, że ruch to coś wspaniałego. Zależy nam, by dzieci były sprawne, spędzały czas razem i czerpały z tego radość - mówi Anna Szwalec, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23 im. Wojsk Ochrony Pogranicza w Wałbrzychu.

 

 

- Zgłosiło się 112 uczniów i tyle mamy przygotowanych nagród i upominków. Każdy coś otrzyma a najlepsi zdobywają puchary przechodnie. Chcemy rozpocząć cykl corocznych turniejów, w których klasy walczyć będą o te puchary - mówi Mariusz Ilczuk, organizator zawodów, nauczyciel Wiedzy o Społeczeństwie i szkolny pedagog.

 

 

Turniej odbył się dzięki wsparciu firmy NSK, Wałbrzyskich Wodociągów i Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Dyrekcja dziękuje także rodzicom, którzy pomogli w organizacji zawodów dla swoich pociech.

 

 

 

plr

foto: P.Tokarski

redakcja@walbrzych24.com

Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno