Kradł paczki w sortowni firmy kurierskiej

Mężczyzna pracujący w sortowni jednej z firm kurierskich trzykrotnie wykorzystał okazję, przywłaszczył sobie paczki i wykradł z nich telefony komórkowe. W ten sposób nie trafiły one do swoich adresatów. 25-latek został zatrzymany przez policjantów Komisariatu Policji I w Wałbrzychu. 

Pracownik firmy kurierskiej próbował zrobić sobie z procederu stałe źródło utrzymania. W ostatnim tygodniu trzykrotnie wykradł paczki z zawartością telefonów komórkowych, które zamiast do adresatów, trafiały w jego ręce. Mężczyzna w ten sposób spowodował straty w kwocie blisko 5 tysięcy złotych.
 
Ostatecznie mężczyzna w minioną środę został zatrzymany przy ul. Uczniowskiej w Wałbrzychu bezpośrednio po zgłoszeniu od pracodawcy, kiedy próbował wykraść z firmy kolejnych siedem przesyłek kurierskich. Przestępcą okazał się 25-letni wałbrzyszanin.
 
Podejrzany podczas czynności procesowych przyznał się do popełnienia wszystkich czynów. Jego sprawę sąd rozpatrywał w trybie przyspieszonym. Mieszkaniec naszego miasta został skazany na osiem miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres dwóch lat próby, ma pisemnie przeprosić byłego już pracodawcę oraz naprawić wyrządzoną szkodę.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno