Menu

Wystartował II Rajd Rowerowy dla Hospicjum

Ponad setka rowerzystów wyjechała na malowniczą trasę z Wałbrzycha do Sokołowska, by aktywnie spędzić czas a przy okazji wspomóc wałbrzyskie Hospicjum.

Wystartował II Rajd Rowerowy dla Hospicjum
Z danych serwisu Datasport wynika, że udział w imprezie zadeklarowało 129 osób. Uczestnicy pochodzą głównie z Wałbrzycha i okolic, ale na starcie zameldowali się także mieszkańcy odległych miast. Co skłoniło ich do wzięcia udziału w II Rajdzie Rowerowym dla Hospicjum?
 
- Do wzięcia udziału zachęcił nas szczytny cel oraz nasi znajomi. Wstaliśmy dziś o 3:30, żeby dojechać na czas i spędzić miły dzień. Jest z nami cała rowerowa rodzina, więc życzymy wszystkim miłego dnia i dziękujemy za możliwość uczestnictwa w tym wydarzeniu - mówi Monika z grupy Całoroczne Luźne Kręcenie z Wielunia.
 
- Cały czas jeździmy na rowerach i każdą okazję rowerową trzeba wykorzystać - mówi Wojciech, mieszkaniec Szczawna-Zdroju.
 
 
Rajd wyruszył z Piaskowej Góry z siedziby wałbrzyskiego Hospicjum. Rowerzyści udali się do Starych Bogaczowic i przez Jaczków i Witków do Czarnego Boru, gdzie czekał ich pierwszy przystanek na posilenie się przed dalszą drogą. Z Czarnego Boru rajd ruszył w stronę Chełmska Śląskiego, gdzie czekać będzie na nich kolejna przerwa przed najtrudniejszym etapem w stronę Mieroszowa i na metę w Sokołowsku. W sumie do przejechania jest około 60 km, ale jak twierdzą uczestnicy, nie powinno stanowić to dla nikogo ogromnego wyzwania.
 
 
- To jak spacer w lesie. My mamy przejechane na liczniku już po parę tysięcy kilometrów - twierdzi Wojciech.
 
Meta rajdu znajduje się w Sokołowsku, gdzie równolegle trwa Festiwal Nordic Walking. Na zakończenie obu imprez zaplanowano integracyjny piknik.
 
 
 
plr
foto: TV Wałbrzych
redakcja@walbrzych24.com
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
Zdjęcie 6
Zdjęcie 7
Zdjęcie 8
Zdjęcie 9
Zdjęcie 10
Zdjęcie 11
Zdjęcie 12
Zdjęcie 13
Zdjęcie 14
Zdjęcie 15
Zdjęcie 16
Zdjęcie 17

Komentarze

Adam (13 września 2021 6:01)
Dziękujemy za wspaniałą organizację wszystkim służbom. Podziękowania dla wszystkich sponsorów i ludzi dobrego serca którzy przygotowali zaplecze rajdu. Ale największe podziękowania dla wspaniałej Pani Reni i Pana Marka. W przyszłym roku też będziemy :)
Zolza (12 września 2021 16:00)
Szelemechy nie ma bo zabezpiecza sobie tyły. Wypad ze szpitala i z urzędu miasta. Córeczka R.M. też już się ewakuala ze szpitala Sokołowskiego
Cezary (12 września 2021 12:22)
Brawo dla pani Reni. Szkoda tylko, że zawiedli radni z byłego PiS: Langner i Kuriata. Pan Cezary na rowerze by świetnie wyglądał. On taki sympatyczny, taki wesołek. Dlaczego Pisiory w naszym miescie nic nie wspierają? Nawet inicjatywy swojej koleżanki. Wstyd dziadkowie.
Szpitalny cyklista za 400 (12 września 2021 12:07)
Słaby lans, więc Amsterdamskiego rowerzysty z Valbzikha tam zapewne nie było.Obecnie zajmuje się wysadzaniem Schetyny ze stołka.To lepsze niż adwokat.

Dodaj komentarz

Wałbrzych  |   rajd rowerowy  |   charytatywnie  |   hospicjum  |  

Duża akcja poszukiwawcza — zaginął Robert Stec

Wałbrzyski Budżet Obywatelski - 4,5 mln. zł. Kiedy można składać...

Ewakuacja mieszkańców. Saperzy wywieźli pocisk

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij