Dwoje pijanych kierowców w Dziećmorowicach

W piątek w Dziećmorowicach policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili akcję „Trzeźwy poranek”. W trakcie działań funkcjonariusze zatrzymali dwoje kierujących, którzy wsiedli "za kółko" po spożyciu alkoholu. Kobieta miała ponad promil alkoholu w organizmie.

108 kierujących przebadali na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu w piątkowy poranek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Do wzmożonych działań kontrolnych doszło w godzinach od 5 do 9 na ulicy Sienkiewicza w Dziećmorowicach.
 
W grupie wszystkich przebadanych osób była 31-letnia wałbrzyszanka, która kierowała o godzinie 7:00 samochodem dostawczym mając ponad promil alkoholu we krwi. U drugiego z kierujących, który przed godziną 9:00 jechał „na podwójnym gazie” – 42-letniego mieszkańca powiatu międzyrzeckiego - badanie wykazało blisko 0,7 promila w organizmie. Obojgu kierującym w momencie kontroli funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy.
 
Okazuje się, że pomimo praktycznie codziennych apeli mieszkańcy naszego miasta i powiatu oraz podróżujący wciąż nie stosują się do przepisów ruchu drogowego i kierują pojazdami pod wpływem alkoholu. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zapowiadają więc kolejne tego typu akcje na terenie Wałbrzycha i gmin ościennych.
 
Dlatego apelujemy. Jeżeli wiedzą Państwo, że osoba chce jechać pojazdem, a wcześniej spożywała alkohol, uniemożliwimy jej to. Należy także powiadomić Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje dyżurnemu najbliższej jednostki Policji, a ten wyśle na miejsce zdarzenia patrol. Bardzo ważny jest brak społecznego przyzwolenia na tego typu zachowania.
 
Za popełnienie przestępstwa każdego kierującego czeka wysoka grzywna, a sąd może ukarać sprawcę dodatkowo długotrwałym zakazem kierowania pojazdami, a także karą pozbawienia wolności do lat 2.
 
opr.plr
foto: KMP w Wałbrzychu
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno