Czy nagi prokurator zostanie wydalony ze służby ?

Rzecznik dyscyplinarny zajmie się sprawą prokuratora Macieja W., który w czwartek spacerował nagi po Świdnicy. Prokurator został zawieszony w czynnościach, może zostać wydalony ze służby prokuratorskiej. 

 

W czwartek, pijany prokurator Maciej W.  przechadzał się ulicami Świdnicy. Mężczyzna wstąpił do sklepu w dzielnicy Zarzecze, gdzie chciał kupić piwo. 38-latka zatrzymała policja, został przekazany pod opiekę rodziny. 

Jak mówił prokurator Tomasz Orepuk z Prokuratury Okręgowej w Świdnicy, skierowano wniosek do rzecznika dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym w Warszawie o wszczęcie postępowania, zastrzega przy tym, że nie był to wniosek o wydalenie go ze służby prokuratorskiej. 

Co grozi 38-letniemu prokuratorowi ?

Konsekwencje mogą być różne, najsurowszą karą byłoby wydalenie ze służby, może też zostać ukarany naganą czy przeniesieniem do innej prokuratury. Maciejowi W. może też zostać obniżona pensja czy kara finansowa. 
 
W  tej chwili prokurator W. jest zawieszony w czynnościach a rzecznik dyscyplinarny wszczął postępowanie wyjaśniające w sprawie.

 

pos
redakcja@walbrzych24.com
Przeczytaj również:
Komentarze:
WIĘCEJ KOMENTARZY
Dodaj komentarz
Twoje imię:
Twój pseudonim:
Komentarz:
Kod z obrazka:
Powód zgłoszenia komentarza:
Przepisz kod z obrazka:
Zamknij okno