Menu

13 metrowy mural powstaje w Starej Kopalni

13 metrowy mural powstaje w Starej Kopalni. Jest już prawie gotowy, a za jego stworzeniem stoją artyści i około 30 licealistów.

13 metrowy mural powstaje w Starej Kopalni
Mural łączny różne style – zarówno street art, jak i obróbkę porcelany i szkła. Większa część jest już namalowana sprayami, a teraz będą do niego doczepiane elementy, które powstały podczas warsztatów w Centrum Nauki i Sztuki.
 
- Organizacyjnie zadanie podjęli pracownicy Starej Kopalni. Zaprosili mnie, jako ceramika. Kalinę Bańkę, jako osobę odpowiedzialną za szkło i Roberta Kuklę, który jest malarzem. Stara Kopalnia chciała, byśmy stworzyli tutaj coś nietypowego i połączyli siły. Mural ma w sobie trzy elementy, które łączą szkło, ceramikę i malarstwo. - mówi artysta, Łukasz Karkoszka. 
 
 
Jak powstawał mural?
 
- Są to spraye, których używał Robert Kukla. Używał również szablonów, by cała kompozycja byłą sprawnie przeniesiona na taką dużą ścianę. Widać fragmenty elementów ceramicznych, które są przygotowane i w weekend będziemy je przyklejać.  - mówi artysta, Łukasz Karkoszka. 
 
Kto brał udział w powstawaniu muralu?
 
- Projekt powstał z udziałem 30 licealistów z Wałbrzycha ( w tym też wolontariuszy) i naszych artystów. To jest działanie wspólne. Efekt wstępny już możemy zobaczyć. - mówi kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, Piotr Micek.
 
 
 
Projekt powstał podczas warsztatów. 
 
- Tam powstały i zostały złożone prace konkursowe, które  wybieraliśmy z naszymi artystami i pracownikami Centrum Ceramiki Unikatowej. Najważniejsze dla nas było, by licealiści mogli poznać 3 odmienne media. Zarazić się medium ceramicznym, szklarskim i malarskim. - mówi kierownik Centrum Ceramiki Unikatowej w Starej Kopalni, Piotr Micek.
 
 
W planach są kolejne murale, ale póki co artyści jeszcze o tym nie myślą. Skupiają się na aktualnej pracy. Dajcie znać w komentarzach jak wam się podoba mural
 
red
foto: P.Mistrzak
redakcja@walbrzych24.com
 
 

Komentarze

.... (15 września 2021 17:48)
Cytuję użytkownika: hjtyj
co to jest Wałbrzych
Miasto w województwie dolnośląskim. Prezydentem jest koleś co możesz mu czyścić buty.
Ania (15 września 2021 8:15)
Cytuję użytkownika: Marta
Cytuję użytkownika: Ania
Mural piękny! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy pracują nad jego powstaniem! Przy najbliższej okazji zrobię sobie na jego tle zdjęcie
Możesz równie dobrze zrobić sobie zdjęcie podczas defekacji.Acha, trudne słowo- znajdziesz je w swoim smarkfonie.
Wiem co to defekacja. Ale uzycie tego słowa i kontekst świadczy tylko o twoim poziomie, nie moim.
Lolek (15 września 2021 7:45)
Cytuję użytkownika: hjtyj
co to jest Wałbrzych
Miasto gdzie można zarobić 400 tys na 1/4 etatu w pół roku, i dzięki temu mieć w herbie ule ze stali pancernej za niewiele więcej bo tylko za 600 tys. Wąchock może nam skoczyć.
Marta (15 września 2021 7:42)
Cytuję użytkownika: Ania
Mural piękny! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy pracują nad jego powstaniem! Przy najbliższej okazji zrobię sobie na jego tle zdjęcie
Możesz równie dobrze zrobić sobie zdjęcie podczas defekacji.Acha, trudne słowo- znajdziesz je w swoim smarkfonie.
Gorcarz (15 września 2021 7:40)
A ja się pytam ile to kosztowało? Kopalnia jest Pępkiem Świata.Nie Wałbrzych.Albowiem cały świat oraz życie Szełemenki kręci się właśnie tam.Tam MUSI się odbywać WSZYSTKO. Poza tym jaki mural? Kiedyś było to szpecenie, potem bazgroły.Słowo graffiti rozpoczęło legalizację dewastacji ścian.A teraz nazywa się to mural i jest pod ochroną prawną.Całkiem jak tęczowe zboki.
Ania (14 września 2021 21:55)
Mural piękny! Wielkie brawa dla wszystkich, którzy pracują nad jego powstaniem! Przy najbliższej okazji zrobię sobie na jego tle zdjęcie
Ania (14 września 2021 21:53)
Cytuję użytkownika: hjtyj
co to jest Wałbrzych
Miasto w województwie dolnośląskim. Mam nadzieje, że pomogłam.
hjtyj (14 września 2021 19:03)
co to jest Wałbrzych

Dodaj komentarz

mural  |   graffiti  |   stara  |   kopalnia  |   warszaty  |   malarstwo  |   art  |   karkoszka  |  

Rozpoczęły się obchody górniczego święta

Minął rok od znaleziska. ''Skarb'' wrócił do Wałbrzycha

Turyści chętnie wybierają Wałbrzych. Kupują bilet Explore

Wałbrzych 24 aktualności


Wałbrzych 24 to wiodący portal informacyjny w mieście i regionie. Najważniejsze są dla nas informacje z Wałbrzycha, ale również piszemy o tym, co dzieje się w sąsiednich gminach takich jak  Świdnica, Boguszów - Gorce, Mieroszów, Szczawno Zdrój, Świebodzice, Głuszyca, czy Walim. Oprócz przekazywanych przez Wałbrzych 24 wiadomości, znajdziesz tu również wiele fotogalerii, rozmowy z zaproszonymi gośćmi, publicystykę czy informacje o wydarzeniach, imprezach i koncertach, które odbywają się w mieście czy okolicy.

Na stronie głównej Wałbrzych 24 znajdziecie aktualności czyli najnowsze informacje z miasta, jednak zachęcamy też do zaglądanie do innych kategorii - rozrywki, sportu, 112 czy do zakładki Po Sąsiedzku, gdzie znajdziecie wiadomości z okolicznych gmin.

Uprościliśmy też nawigację strony, by była bardziej intuicyjna, co ma ułatwić czytelnikom znalezienie szukanych informacji i jeszcze sprawniejsze poruszanie się po naszej stronie.

Wałbrzych najnowsze wiadomości


Często najnowsze wiadomości Wałbrzych tworzone są wspólnie z Wami - naszymi czytelnikami, za co serdecznie dziękujemy. Zachęcamy do przesyłania do nas informacji i zdjęć na adres: redakcja@walbrzych24.com.

Dzięki takiej współpracy jesteśmy w stanie szybko reagować i przekazywać Wam najnowsze informacje, pisać o realnych problemach miasta i mieszkańców. Zachęcamy też do śledzenia naszych social mediów - Facebook Wałbrzych 24, Facebook Telewizja Wałbrzych i kont na Instagramie.

Zachęcamy też do komentowania bieżących informacji z Wałbrzycha i okolic. Pod artykułami macie możliwość wyrażenia własnej opinii w komentarzach do czego gorąco zachęcamy.

Rozwiń
Do góry
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.
Zaakceptuj Zamknij